Zamknij
REKLAMA

Kino w stodole zrobiło furorę! Jego pomysłodawcy przywieźli prestiżową nagrodę z gali w Warszawie

16.53, 30.11.2020 StaszewskiR
Skomentuj
REKLAMA

W sobotę, w warszawskim Teatrze Syrena, odbyła się gala 14 edycji festiwalu Grand OFF-Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata. Nagrodę za najlepszy festiwalowy pokaz otrzymała Fundacja PasjoDzielnia z Wiązownicy-Kolonii.

Festiwal Grand OFF to najważniejsza inicjatywa promująca kino niezależne w Polsce, i jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń na świecie.

Najciekawsze produkcje niezależne z całego globu poddawane są preselekcji i typowane przez profesjonalną Komisję Nominacyjną do nagród w jedenastu kategoriach: scenariusz, reżyseria, zdjęcia, montaż, scenografia, aktorka, aktor, fabuła, dokument, animacja oraz najlepszy film polski. Filmy nominowane ocenia międzynarodowa kapituła składająca się z ponad 80 znawców filmu, teoretyków, reżyserów, operatorów, montażystów i aktorów z ponad 30 krajów.

Nagrodzone produkcje każdego roku można oglądać w około 100 kinach na terenie całego kraju. W tym roku po raz czwarty organizatorom Grand OFF poza Warszawą przyznano nagrodę za najciekawsze pokazy filmów festiwalowych. Nagroda trafiła do Fundacji PasjoDzielnia z Wiązownicy-Kolonii.

- W ramach naszych działań zorganizowałyśmy we wrześniu nocny przegląd filmów festiwalowych. Pokaz był wyjątkowy, bo odbył się w stodole zaaranżowanej na salę kinową. Prócz pokazu w stodole zorganizowałyśmy kilkanaście mniejszych pokazów w ramach Wiejskiego Kina Kobiet w naszym drugim kinie w szopie - opowiada Wioletta Piwowarska, prezeska Fundacji PasjoDzielnia.

Jak zaznaczali prowadzący galę Tomasz Gęsikowski oraz Weronika Nockowska, w tym roku zespół Grand OFF docenił profesjonalizm, kreatywność i rozmach z jakim zorganizowano pokazy filmowe w miejscu niezwykłym.

- Jest nam niezwykle miło, że pomysł został zauważony. W stodole brak jest przepychu, ekstrawagancji, ale jest za to niebanalny klimat, który docenili prócz jury Grand OFF także uczestnicy naszych pokazów, za co im również dziękujemy. Bez nich nie byłoby naszych sukcesów - dodaje W. Piwowarska.

W latach ubiegłych Nagroda "Najlepsze Kino Grand OFF" trafiła do: Wyszkowa, Rzeszowa, Biłgoraja, Rżuchowa oraz do Dom Kultury Polskiej we Lwowie. (rs)

Fot. arch.

(StaszewskiR)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%