::photoreport{"type":"check-for-article","item":"11766"}
Największym triumfatorem tegorocznej edycji okazali się gospodarze. Reprezentacja tamtejszej Komendy Powiatowej PSP po raz pierwszy w historii tych mistrzostw zwyciężyła w klasyfikacji drużynowej. Tuż za zwycięzcami uplasowała się drużyna z Mielca. Na trzecim miejscu zawody zakończyli strażacy z Tarnobrzega, potwierdzając swoją mocną pozycję w regionalnej stawce. O kolejności na podium decydowały nie tylko indywidualne umiejętności zawodników, ale także wyrównany poziom całych zespołów.
Wyniki rywalizacji indywidualnej:
50 m stylem dowolnym OPEN
1 Jakub Polowski, KP PSP Stalowa Wola, 25.21
2 Piotr Kruczek, KP PSP Brzozów, 27.66
3 Paweł Zimoń, KP PSP Jasło, 28.25
50 m stylem dowolnym MASTERS
1 Grzegorz Wójcicki, KM PSP Rzeszów, 28.51
2 Krystian Bąk, KP PSP Stalowa Wola, 29.35
3 Łukasz Kuraś, KM PSP Tarnobrzeg, 31.36
50m stylem grzbietowym OPEN
1 Krzysztof Pyszka, KP PSP Mielec, 34.25
2 Bartosz Krygowski, KP PSP Jasło, 37.15
3 Michał Majka, KP PSP Jarosław, 37.45
50 m stylem grzbietowym MASTERS
1 Grzegorz Wójcicki, KM PSP Rzeszów, 38.09
2 Andrzej Ulman, KM PSP Przemyśl, 39.21
3 Maciej Kida, KP PSP Lubaczów, 39.40
100m stylem zmiennym MASTERS
1 Mariusz Wójcicki, KW PSP Rzeszów, 77.38
2 Maciej Kida, KP PSP Lubaczów, 89.15
3 Andrzej Ulman, KM PSP Przemyśl, 92.47
50 m stylem motylkowym OPEN
1 Kacper Lodarski, KP PSP Mielec, 27.99
2 Paweł Zimoń, KP PSP Jasło, 31.99
3 Dawid Sagan, KP PSP Stalowa Wola, 41,30
50 m stylem motylkowym MASTERS
1 Krystian Bąk, KP PSP Stalowa Wola, 32.43
2 Mariusz Wójcicki, KW PSP Rzeszów, 33.09
3 Waldemar Kiebała, KP PSP Strzyżów, 38.00
50 m stylem klasycznym OPEN
1 Jakub Polowski, KP PSP Stalowa Wola, 30.23
2 Maciej Zimoń, KP PSP Brzozów, 35.49
3 Tomasz Siemek, KP PSP Mielec, 37.08
50 m stylem klasycznym MASTERS
1 Dawid Rusin, KM PSP Rzeszów, 39.11
2 Tomasz Śpiewak, KM PSP Przemyśl, 46.86
3 Paweł Szkoła, KP PSP Jarosław, 48.01
Klasyfikacja sztafet
1 KP PSP Mielec, 116.45
2 KP PSP Brzozów, 119.42
3 KP PSP Stalowa Wola, 120.00
Tradycyjnie podczas zawodów odbyły się zmagania pływackie komendantów. Tu bezkonkurencyjny okazał się zastępca Komendanta Miejskiego w Rzeszowie, starszy brygadier Grzegorz Wójcicki. Drugi był Michał Tchórzewski (KP PSP Mielec), trzeci zaś Paweł Szkoła (KP PSP Jarosław). Najlepszym zawodnikiem mistrzostw został
Jakub Polowski z KP PSP Stalowa Wola
Mistrzostwa były nie tylko okazją do sportowej rywalizacji, lecz także przypomnieniem, jak istotna w służbie strażaka jest sprawność fizyczna. Dobra kondycja, refleks i wytrzymałość są niezbędne w codziennej pracy ratowników, dlatego udział w takich zawodach ma wymiar znacznie szerszy niż sama sportowa rywalizacja.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Karambol na DK79. Młodzi kierowcy byli nietrzeźwi
Dwóch młodych pijanych za kierownicą a radnego z Jadachów sprawdzanie trzeżwości przez policję się nie podoba . Lepiej chyba dla niego jakby policja chodziła i flagi zdejmowała
Trzeżwość
16:45, 2026-04-12
Ślady wandalizmu w Uchu Igielnym
A można panie dziennikarzu prosić o dopisanie 4 zdań ile kosztuje mieszkańców utrzymanie kamer i ile etatów jest do obsługi monitoringu. I proszę zamieścić filmy z monitoringu, kto to mazał, zamiast cytować "panią Elżbietę". Przecież tyle milionów poszło na monitoring, Szkoła 4 centrum monitoringu - po co to wszystko?
AI
15:21, 2026-04-12
Pijany kierowca zatrzymany
I co w tym dziwnego, w Niemczech czy we Francji nic by mu nie groziło bo tyle jest dopuszczalne.
NiKodem
09:55, 2026-04-12
Śmierć mężczyzny na miejskim targowisku w Tarnobrzegu
.............. ..................Co to za foty? Radiola z każdej ze stron🤣🤣🤣
Marny jesteś pan pan
19:51, 2026-04-11