Zamknij
REKLAMA

Myśliwi z okręgu tarnobrzeskiego dotarli z pomocą do Bachmutu. Zawieźli tam 8 ton darów [FOTO]

12.56, 18.01.2023 pw Aktualizacja: 16.18, 22.01.2023
Skomentuj
REKLAMA

Osiem ton najbardziej potrzebnych ludziom produktów dostarczyli do Bachmutu na Ukrainie i okolicznych miejscowości myśliwi z tarnobrzeskiego okręgu Polskiego Związku Łowieckiego.

To jedni z nielicznych wolontariuszy, którzy docierają z pomocą na samą linię frontu. W rejonie Bachmutu trwają ciężkie starcia, miasto jest pod ciągłym ostrzałem artyleryjskim, w niektórych miejscach trwają już walki uliczne.

[FOTORELACJA]3766[/FOTORELACJA]

 - Rozdaliśmy 8 ton produktów. Staramy się pomagać dzieciom, jest ich w mieście ciągle około 300. Tym razem dotarliśmy zaledwie do 40. Sytuacja jest dramatyczna, dostaliśmy informację, że 15 dzieciaków utkwiło na linii frontu i od 3 dni nie można do nich dotrzeć - relacjonuje pomysłodawca akcji pomocowej, łowczy okręgowy Robert Bąk.

Transport do Bachmutu był już szóstą misją humanitarną zorganizowaną przez myśliwych z tarnobrzeskiego okręgu PZŁ. Pojechali w nią mimo tego, że dosłownie kilka dni przed wyjazdem, w rejonie Bachmutu, na skutek ostrzału ze strony Rosjan, ciężko rannych zostało dwoje wolontariuszy z Polski.

 - Zawieźliśmy żywność, ubrania, dla dzieci słodycze i jakieś drobne upominki. Ponieważ jesteśmy tu już kolejny raz, wiedzieliśmy, że bardzo potrzebne są siekiery, piły, itp, bo ludzie tu ogrzewają się i gotują wyłącznie dzięki rąbaniu drzew rosnących przy blokach. Tu bardzo pomogły nam Lasy Państwowe z Krosna, które przekazały 300 siekier - mówi R. Bąk.

[ZT]200714[/ZT]

(pw)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%