110-lecie swojego istnienia świętowała w niedzielę jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Osieku.
Jubileuszową uroczystość rozpoczęła msza święta w kościele parafialnym. Po jej zakończeniu odsłonięto pamiątkową tablicę, upamiętniającą 110-lecie jednostki, która umieszczona została na murze świeżo odnowionej remizy. Z okazji święta jednostki, druhowie z Osieka otrzymali również nowy wóz bojowy, który zastąpi wysłużonego, 40-letniego Jelcza. Samochód przekazany jednostce kosztował 1 mln 34 tys. zł, z czego milion pochodzi z Funduszu Sprawiedliwości. To nowoczesne auto. Posiada m.in. zbiornik na 5 tys. litrów wody oraz zestaw hydrauliczny służący m.in. do rozcinania karoserii podczas wypadków drogowych.
Życzenia druhom z Osieka złożyło wielu znakomitych gości przybyłych na jubileuszowe obchody, wśród nich: wiceminister sportu Anna Krupka, wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk, poseł Mariusz Gosek, członkowie zarządu województwa świętokrzyskiego - Marek Jońca i Tomasz Jamka, radni sejmiku - Paweł Krakowiak i Marek Strzała, starosta staszowski Józef Żółciak oraz burmistrz Osieka Rafał Łysiak.
Wiceprezes zarządu oddziału wojewódzkiego ZOSP RP Wiesław Woszczyna odznaczył sztandar osieckiej jednostki Złotym Znakiem Związku. Medale i odznaczenia wręczono również zasłużonym druhom. Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa uhonorowani zostali druh Leszek Suliborski i ks. Prałat dr Aleksander Ziejewski.
Brązowe medale otrzymali: Sławomir Suliborski, Dariusz Dziuba, Grzegorz Macias, Jakub Mysłek, Sebastian Gębalski, Robert Kurosad oraz Piotr Tałaj. Siedemnastu druhów uhonorowano odznakami "Strażak Wzorowy". Odznaki za 60-letnią służbę otrzymali: Wacław Słodkowski, Tadeusz Drzymalski, Sylweriusz Ziejewski, Waldemar Ryński i Stanisław Kiciński.
Więcej na ten temat w papierowym wydaniu "TN"
Fot. R. Staszewski
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Zapadł wyrok w sprawie afery w Banku Spółdzielczym
I Ten Sędzia Któremu bym Sie Przyjrzał
Ha ha ha I co Mi Zro
15:23, 2026-06-24
Miasto uhonoruje Bohaterów Wolności i Solidarności
Kaziu dziwię się że decydowanie w tej sprawie oddałeś w ręce komunistów.
Ewa
14:12, 2026-06-24
Miał prawie dwa promile. Ruchliwą drogą wiózł na hulajn
na trzezwo by nie utrzymal rownowagi, rownowagosc odwrotna przewlekla
sdthdb
12:05, 2026-06-24
Lody za świadectwo z paskiem w szkole w Tarnobrzegu
A Z JAKA DATA WAZNOSCI BEDA TE LODY ????????????? BO ZAWSZE WSZYSTKIE PREZENCIKI SA ZE STARA DATA WAZNA
edwart
10:15, 2026-06-24