Zamknij
REKLAMA

Prezydent i premier: Nic nie wskazuje na to, że był to atak na Polskę [wideo]

13.11, 16.11.2022 KR
Skomentuj
REKLAMA

W dzisiejszym oświadczeniu po naradzie Prezydenta RP z premierem, ministrami i dowódcami wojskowymi Andrzej Duda oraz Mateusz Morawiecki stwierdzili, że nic nie wskazuje na to, by wczorajszy wybuch pocisku w Przewodowie był intencjonalnym atakiem na Polskę.

Wczoraj w miejscowości Przewodów w powiecie hrubieszowskim blisko granicy z Ukrainą, doszło do eksplozji, w wyniku której zginęły dwie osoby.

Prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki wystąpili dziś na wspólnej konferencji prasowej po posiedzeniu Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Obaj politycy podkreślali, że nic nie wskazuje na to, by wczorajsze wydarzenia w Przewodowie były "intencjonalnym atakiem na terytorium Polski".

- Nic nie wskazuje na to, że był to intencjonalny atak na Polskę. Najprawdopodobniej była to rakieta produkcji rosyjskiej typu S-300. Nie mamy w tej chwili dowód na to, że była to rakieta wystrzelona przez stronę rosyjską - mówił prezydent Andrzej Duda. - Wiele wskazuje na to, że była to rakieta obrony powietrznej, która niestety spadła na terytorium Polski.

Prezydent dodał, by mieszkańcy wschodniej Polski nie niepokoili się wzmożoną obecnością służb i wojska. - Podjęliśmy tę decyzję intencjonalnie. Proszę zachować spokój - nasze bezpieczeństwo jest zapewnione - mówił Andrzej Duda.

(KR)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%