Zamknij
REKLAMA

Sandomierz. Oszukał ponad 200 osób na ponad 12 mln zł. 51-latek stanął przed sądem

14.16, 16.11.2022 KR
Skomentuj
REKLAMA

Kilkuletnia praca śledczych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach pozwoli na doprowadzenie przed oblicze sądu 51-latka z Sandomierza. Mężczyzna odpowiedzialny jest za oszustwa finansowe dokonywane podczas obrotu owocami. Oszukanych zostało m. in. kilkuset sadowników, straty są szacowane na blisko 12 milionów złotych.

Pierwsze sygnały o nadużyciach finansowych dotarły do sandomierskich policjantów i prokuratury w 2016 roku. W sprawę włączyli się także mundurowi z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Sprawa dotyczyła 51-latka, który zajmował się obrotem jabłkami dostarczanymi przez lokalnych sadowników. Finansowe nadużycia i zaniedbania sprawiły, że na przestrzeni 2015 i 2016 roku pieniądze za owoce przestały trafiać do dostawców. Okazuje się, że oszukane zostały 232 osoby. Łączna kwota strat szacowana jest na blisko 12 milionów złotych.

Zobacz także:

Zobacz zdjęcia dzieci, które urodziły się ostatnio w Tarnobrzegu i Sandomierzu

Długa i skrupulatna praca prokuratury i śledczych pozwoli postawić 51-latka przed sądem. Pod koniec października wydano akt oskarżenia. W związku z oszustwem, które dotyczy mienia znacznej wartości, mężczyźnie grozi do 11 lat pozbawienia wolności.

(KR)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%