Zamknij
REKLAMA

28-latek stracił prawie 100 tysięcy złotych! Oszust mówił ze wschodnim akcentem

09.34, 19.01.2023 rs Aktualizacja: 18.46, 21.01.2023
Skomentuj
REKLAMA

28-letni mieszkaniec powiatu opatowskiego padł ofiarą oszustwa. Uwierzył, że ktoś włamał się na jego konto i próbował ratować swoje pieniądze. W efekcie stracił blisko 100 tysięcy złotych.

Wczoraj do ożarowskich policjantów zgłosił się 28-letni mieszkaniec powiatu opatowskiego. Mężczyzna poinformował, że dzień wcześniej skontaktowała się z nim osoba podająca się za pracownika banku przekazując wiadomość, że ktoś usiłował dokonać przelewu z jego konta bankowego, a tym samym pieniądze na tym koncie są zagrożone.

– Fałszywy pracownik banku posługiwał się językiem polskim jednak z wyraźnie wschodnim akcentem. Polecił on 28 – latkowi, aby ten zainstalował na swoim telefonie aplikację, która rzekomo miała chronić jego bankowość elektroniczną. W rzeczywistości dawała ona oszustowi dostęp do jego urządzenia - tłumaczy Katarzyna Czesna-Wójcik, oficer prasowy opatowskiej policji. 

[ZT]200432[/ZT]

Następnie 28 –latek przelał swoje oszczędności na inne „bezpieczne” konta, wskazane przez rozmówcę. Mężczyzna zastosował się do wskazanych poleceń i w kilku przelewach przekazał oszustom łącznie 96 tys. zł.

 

(rs)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%