Zamknij

Burza szalała nad Staszowem. Strażacy usuwali połamane drzewa i pompowali wodę [ZDJĘCIA]

rs 07:43, 06.06.2025 Aktualizacja: 07:58, 06.06.2025
Skomentuj

Potężna burza przetoczyła się nocą również nad powiatem staszowskim. Najbardziej ucierpiała stolica powiatu jej okolice. 

[FOTORELACJA]9604[/FOTORELACJA]

Jak poinformowała bryg. Jarosław Juszczyk, zastępca komendanta PSP w Staszowie, tej nocy strażacy wyjeżdżali do zdarzeń związanych z usuwaniem skutków nawałnicy 24 razy.

– Można powiedzieć, że najbardziej gwałtowne zjawiska miały miejsce na terenie gminy Staszów, Pozostała część powiatu została przez żywioł potraktowana stosunkowo łagodnie - mówi J. Juszczyk. 

Na terenie gminy Staszów odnotowano w nocy 12 interwencji, w gminie Osiek - 4, w gminie Bogoria - 2, a także po jednej w gminach Połaniec i Szydłów. 

Najczęściej strażacy wyjeżdżali do usuwania powalonych drzew. Pompowali również wodą z zalanych budynków. 

[ZT]222853[/ZT]

 

(rs)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%