Zgłoszenie o dramatycznym zdarzeniu wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu dokładnie o godzinie 15:30. Na wąski odcinek drogi gminnej w Starym Garbowie natychmiast skierowano służby ratunkowe.
Gdy na miejsce dotarły pierwsze zastępy straży, okazało się, że sytuacja wygląda bardzo poważnie. Na łuku drogi, tuż przy wzniesieniu, doszło do czołowego zderzenia Fiata Punto z quadem. Służby zastały rozbite pojazdy oraz dwie ranne osoby, które podróżowały czterokołowcem.

Kierującym quadem okazał się 17-letni młody człowiek, który jechał wraz z 18-letnim pasażerem. W momencie przyjazdu jednostek straży pożarnej, obaj poszkodowani nastolatkowie znajdowali się już pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego. Z kolei za kierownicą Fiata siedział 33-letni mężczyzna – jemu na szczęście nic się nie stało.
Ratownicy medyczni zdecydowali o natychmiastowym przetransportowaniu obu młodych mężczyzn z quada do szpitala w Sandomierzu, gdzie musieli przejść szczegółowe badania diagnostyczne.
Na miejscu wypadku pracowali strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sandomierzu oraz druhowie z OSP Gałkowice – łącznie 11 ratowników. Ich działania polegały na zabezpieczeniu terenu oraz odłączeniu instalacji elektrycznej w obu zniszczonych pojazdach, aby zapobiec ewentualnemu pożarowi.
Mundurowi z sandomierskiej drogówki wstępnie ustalili już pierwsze przyczyny tego zdarzenia. Z ich analiz wynika, że na trudnym i mało widocznym odcinku drogi – na łuku oraz wzniesieniu – obaj kierujący nie dostosowali prędkości do panujących warunków, co doprowadziło do bezpośredniego, czołowego zderzenia. Badanie alkomatem wykazało, że wszyscy uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

DOMINIK K11:43, 25.05.2026
Proszę rodzinę nastolatków o kontakt - przekażę przydatne informacje tel.: 783 903 941
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Potrącenie rowerzysty w Tarnobrzegu
Gówno z tego wiadomo kto co jak i kiedy ? wyjeżdżała z posesji i co ?
janusz
12:24, 2026-05-25
KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg wygrał Ligę Mistrzyń! [ZD
A może wyjaśnisz co bylo przyczyną słabej formy koszykarzy w dwóch ostatnich meczach o awans
Kibic
11:45, 2026-05-25
Groźny wypadek koło Sandomierza. Czołówka quada z Fiate
Proszę rodzinę nastolatków o kontakt - przekażę przydatne informacje tel.: 783 903 941
DOMINIK K
11:43, 2026-05-25
Potrącenie rowerzysty w Tarnobrzegu
I znowu rowerzysta
Adi
11:20, 2026-05-25