::photoreport{"type":"check-for-article","item":"9687"}
Po mszy odbył się uroczysty apel z udziałem pocztów sztandarowych, podczas którego złożono raport, podniesiono flagę państwową na maszt i odśpiewano hymn narodowy.
Tradycyjnie już, Dzień Strażaka był okazją do uhonorowania druhów oraz jednostek za ich działalność i zaangażowanie. Z okazji jubileuszu 145-lecia istnienia OSP Skopanie oraz 135-lecia OSP Suchorzów, obie jednostki zostały odznaczone Strażacką Gwiazdą Podkarpacia.
Odznaczenia i wyróżnienia wręczali m.in.: Edward Szlichta, dyrektor zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP woj. Podkarpackiego, Ewa Draus, radna województwa podkarpackiego, Jacek Hynowski, prezes zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Tarnobrzegu, brygadier. Szymon Rawski, zastępca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu, Marek Mazur, burmistrz Baranowa Sandomierskiego, Józef Bereski, komendant miejsko-gminny ZOSP RP w Baranowie Sandomierskim oraz Grzegorz Ślęzak, prezes zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Baranowie Sandomierskim.
Medalem honorowym im. Bolesława Chomicza, jednym z najwyższych odznaczeń w strukturach OSP, został odznaczony Jan Marek.
Złotymi Medalami „Za Zasługi dla Pożarnictwa” uhonorowano pięciu druhów. Otrzymali je: Leszek Lis, Marcin Lis. Marcin Wdowiak, Ryszard Ślęzak i Krzysztof Pitra.
Srebrne medale „Za Zasługi dla Pożarnictwa” otrzymali: Mariusz Lis, Łukasz Młyniec i Tomasz Baran, zaś "brązowe": Krystian Kosztur, Marcin Szlęzak, Łukasz Wójtowicz, Piotr Słotarski, Piotr Byczek, Michał Polek, Wojciech Baran, Robert Kuśnierz, Damian Badawika, Rafał Jata i Jacek Gil.
Wręczono także odznaki „Strażak Wzorowy”. Otrzymali je: Mateusz Lombara, Paweł Marek, Marcin Marek, Teresa Piechota, Filip Marek, Wiktor Nowak, Tomasz Solarski, Andrzej Obara, Zenon Obara, Justyna Urbaniak i Arkadiusz Partyka.
Miejsko-Gminne Obchody Dnia Strażaka w Skopaniu były też okazją do wręczenia statuetek „Zasłużony dla jednostki OSP oraz ochrony przeciwpożarowej na terenie Miasta i Gminy Baranów Sandomierski”. Otrzymali je: Robert Krzemień, Adam Dziadura, Krzysztof Maciejowski, Andrzej Bojda, Konrad Sawicki, Marek Merklinger, Jacek Hynowski, Małgorzata Nowak, Damian Zarzycki, Marek Ślęzak, Vanessa Wodniowska, Dariusz Urbaniak i Krzysztof Lis.
::news{"type":"see-also","item":"223073"}
Obchody w Skopaniu były nie tylko wyrazem wdzięczności za poświęcenie strażaków, ale też okazją do podkreślenia roli OSP w życiu lokalnej społeczności. Atmosfera wspólnoty, pamięci i uznania towarzyszyła wszystkim uczestnikom tego wyjątkowego święta. Po oficjalnej części uroczystości odbyła się strażacka biesiada.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Pożar w Tarnobrzegu. Bohaterska postawa 3 osób
Z całym szacunkiem dla pań (brawo za interwencję) - to bohaterem był sąsiad, który wyprowadził poszkodowanego z mieszkania. Ale o nim jakoś cisza- za to panie "nałykały się dymu". Poziom dziennikarstwa TN zaczyna przypominać ten z ED.
Obserwator
22:30, 2026-06-27
Lody za czerwony pasek w tarnobrzeskiej „Dziesiątce”
Ziuta to zapraszamy w przyszłym roku może sie uda XDDD BTW słaby pomysł z lodami lepiej już było nic nie dawać haha
HAHA
15:46, 2026-06-27
Lody za czerwony pasek w tarnobrzeskiej „Dziesiątce”
A co z uczniami klas 1-3 którzy nie mają na świadectwach pasków a też by chcieli dostać loda
Ziuta
14:50, 2026-06-27
Kolej wraca do Tarnobrzega. Pierwsze pociągi pojadą już
Po co tyle torów za peronem skoro tylko jeden peron będzie? Czy to jakaś stacja przeładunkowa będzie w Tebegu?
???????
07:51, 2026-06-27