Ochotnicza Straż Pożarna w Chmielowie ma nowy samochód ratowniczo-gaśniczy Scania P370 XT o wartości blisko 1,6 mln zł. Podczas uroczystego przekazania pojazd otrzymał symboliczne imię Fenix, nawiązując do firmy Fenix Metals, która wspiera jednostkę od wielu lat.
- Ten nowoczesny pojazd znacząco wzmocni nasze możliwości ratownicze i pozwoli jeszcze skuteczniej dbać o bezpieczeństwo mieszkańców gminy. Jesteśmy szczególnie wdzięczni władzom samorządowym, których zaangażowanie i wsparcie finansowe były kluczowew realizacji tego przedsięwzięcia. Wyrazy uznania kierujemy także do firmy Fenix Metals, której pomoc umożliwiła dodatkowe doposażenie samochodu – mówi Leszek Janusz, Prezes OSP w Chmielowie.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"10504"}
Zakup wozu o wartości 1,6 mln zł był możliwy dzięki unijnemu dofinansowaniu. Gmina Nowa Dęba pozyskała 840 000 zł, a pozostałą kwotę pokryła z budżetu własnego. Dodatkowe wyposażenie pojazdu zostało sfinansowane przez Fenix Metals kwotą 15 000 zł.
- Ochrona mieszkańców gminy Nowa Dęba jest dla nas priorytetem. Dlatego inwestujemy w rozwój jednostek OSP i ich doposażenie w nowoczesny sprzęt. Nowy wóz dla OSP Chmielów to dowód, że dzięki współpracy samorządu, Unii Europejskiej oraz odpowiedzialnych i zaangażowanych społecznie partnerów biznesowych takich jak Fenix Metals, możemy realnie podnosić poziom bezpieczeństwa w całej gminie. Strażacy ochotnicy wykonują niezwykle odpowiedzialną pracę i zasługują na sprzęt najwyższej jakości. To inwestycja w bezpieczeństwo nas wszystkich – mówi Wiesław Ordon, Burmistrz Miastai Gminy Nowa Dęba.
Ojcem chrzestnym pojazdu został Daniel Malecki – kierownik Działu Wytopu w Fenix Metals, a matką chrzestną Beata Kosior – Przewodnicząca Rady Miasta Nowa Dęba.
- Bezpieczeństwo jest dla nas kluczową wartością. Rozumiemy, że odpowiednie wyposażenie jednostek strażackich to gwarancja ochrony zarówno mieszkańców, jak i naszego zakładu. Nowoczesny, w pełni doposażony pojazd pozwoli druhom działać szybciej, skuteczniej i bezpieczniej, a tym samym jeszcze lepiej służyć lokalnej społeczności. OSP Chmielów od lat cieszy się zaufaniem mieszkańców, biorąc udział w akcjach ratowniczych, gaśniczych i interwencjach kryzysowych – podkreśla Marek Szałas, dyrektor finansowy Fenix Metals.
Fenix Metals od lat wspiera jednostkę OSP w Chmielowie. W 2023 roku firma zakupiła sześć kompletów specjalistycznych ubrań bojowych, odpowiadających liczbie strażaków wyjeżdżających jednocześnie do akcji. Przekazane wsparcie wyniosło ponad 20 tys. zł. Dodatkowo w ub. roku jednostka otrzymała 3 000 zł na zakup elementów toru do zawodów CTIF dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy OSP Chmielów.
Uroczystość poświęcenia i nadania imienia nowemu samochodowi ratowniczo-gaśniczemu OSP Chmielów była także okazją do odznaczenia strażaków zasłużonych dla jednostki, a także osób, które od lat ją wspierają.
::news{"type":"see-also","item":"226254"}
Pisdopiachu15:26, 12.10.2025
Czy chrzczący szaman podarował porządny prezent dla strażaków? A może ufundował wyposażenie auta?
Ocena08:34, 13.10.2025
Nie ma to jak w Straży, słoneczka nie ma a w doopcie i tak parzy :)
Gratulacje. Autko się przyda.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Burmistrz Sandomierza z absolutorium
Kazimierska odpłynęła totalnie i chyba ma już no to coś na meno....... Realia i dane za 2025 r. na 635 miejsc w przedszkolach zapełnione 532 w tym 24 ukraina. Uchylcie prochibicje zakżcie sprzedazy prezerwatyw.
San
18:32, 2026-06-24
Burmistrz Sandomierza z absolutorium
Pani Radna to chyba *%#)!& się z kabaretu. Jakie większe wsparcie dla budownictwa mieszkaniowego? Tu trzeba nowych miejsc pracy. Dużych zakładów. Perspektyw dla młodych.
Kabaret
18:19, 2026-06-24
Kolej wraca do Tarnobrzega. Pierwsze pociągi pojadą już
Zabierajcie ze sobą na dworzec parasole. To na wypadek słońca lub deszczu. Standardowy wiejski przystanek. Nic nowego i nic wyróżniającego ten peron od innych wiejskich peronów.
Parasol z Tarnobrzeg
18:17, 2026-06-24
Burmistrz Sandomierza z absolutorium
Podobno by rodziło się więcej dzieci mają nadawać nowe PESELE czyli JEST z PSL Zapewnione miejsce pracy po osiągnięciu 18 lat.
San
18:06, 2026-06-24