Rozstrzygnięto druga edycję konkursu na najpiękniejszy ogród przydomowy w gminie Bogoria. W Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się uroczysta gala, podczas której nagrodzono zwycięzców.
W tym roku komisja konkursowa wizytowała 17 zgłoszonych ogrodów, biorąc pod uwagę przy ocenie m.in. prawidłowe rozplanowanie ogrodu, racjonalne urządzenie części wypoczynkowej, dobór roślin kwitnących cały sezon, estetykę i stan techniczny ogrodzenia, kwietniki, skalniaki, murki, pergole, trawniki i ich utrzymanie, budowle ogrodowe, ogólne wrażenie estetyczne. Decyzją komisji, w skład której wchodziły mgr inż. architekt krajobrazu Paulina Sitarska i mgr inż. architekt Marta Waga, I miejsce przyznano ogrodowi Barbary Zięby i Andrzeja Nowaka z Kolonii Gorzków. II miejsce zajął ogród Teresy Sajur z Bogorii, a trzecie miejsce ogród Anny Lelakowskiej z Jurkowic. Wyróżniono dwa ogrody; Mileny Kosik i Iwony Kosik z Zagorzyc oraz Teresy Jagodzińskiej z Bogorii. Laureatom wręczono nagrody finansowe; 1000 zł za I miejsce, 700 zł za drugie i 500 zł za trzecie i wyróżnienia po 400 zł każde. Pozostałym uczestnikom wręczono nagrody rzeczowe w postaci narzędzi ogrodniczych oraz sadzonki kwiatów do ogrodu.
Organizatorem konkursu był Gminny Ośrodek Kultury w Bogorii oraz Lokalna Organizacja Turystyczna "Czym chata bogata" w Staszowie. Patronatem nad nim objął wójt gminy Bogoria Marcin Adamczyk. Z ramienia organizatora galę poprowadziła dyrektor GOK Zofia-Ligia Janda, a wśród gości między innymi obecni byli przewodniczący LOT Witold Kowal, Lidia Zamiela z-ca wójta gminy Bogoria, Marek Marcinkowski przewodniczący Rady Gminy Bogoria.
Sponsorem konkursu był Sklep ogrodniczy "Koniczynka" z Bogorii, który ufundował trzy nagrody rzeczowe dla uczestników konkursu.
Ogród, który najbardziej i zdecydowanie zachwycił swymi walorami komisję należy do państwa Barbary Zięby i Andrzeja Nowaka z Kolonii Gorzków. Zdaniem komisji oprócz tego, że spełniał najlepiej kryteria oceny, na podkreślenie zasługuje fakt, że właściciele zadbali o to, by zachował spójność z historią miejsca, w którym się znajduje.
Fot. arch.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Przejazd na Trześniowskiej paraliżuje ruch
Może niech jeszcze jeden most wybudują przez Wisłę😆
Joanna
23:53, 2026-06-25
Burmistrz Sandomierza z absolutorium
Bardzo lubię Pana Zioło, chce, aby młodzi, którzy wyjechali powrócili. Młodzi pracują i rozwijają się w stolicach Europy, w innych miastach Polski. Myślę, że nie wrócą tak szybko:) A gdzie by mieli mieszkać, jak nawet nie da się zbudowac tutaj kilku bloków. Tu jest potrzebna zmiana myśli.
Marek
22:54, 2026-06-25
Będą utrudnienia na ważnym skrzyżowaniu w Tarnobrzegu
Trzeba w dzień i trzeba w piątek, bo wtedy jest największa oglądalność - i można pokazać, że w mieście cokolwiek się robi (nieważne, że bez głowy).
Apollo
18:03, 2026-06-25
Będą utrudnienia na ważnym skrzyżowaniu w Tarnobrzegu
Takich prac to nie można wykonać nocą,kiedy ruchu niema a i dla pracujących by lepszy czas nocą w chłodzie niż w dzień w 39 stopniach. Jak i wakacyjna ma być remontowana w środku sezonu jak by nie można we wrześniu
Cały Tarnobrzeg
17:56, 2026-06-25