Zamknij
REKLAMA

Co w nowym wydaniu Tygodnika Nadwiślańskiego? [19 stycznia 2023]

20.53, 19.01.2023 . Aktualizacja: 22.02, 19.01.2023
Skomentuj

Od 19 stycznia a w sprzedaży jest nowy numer Tygodnika Nadwiślańskiego  (nr. 3/2023). W środku znajdziecie między innymi:

 

Urzędnicy zarobią więcej - Będą podwyżki dla pracowników urzędów miasta w Sandomierzu i Tarnobrzegu.

Chaos na parkingu - Parking obok Biedronki i Centrum Chińskiego przy ul. Mickiewicza w Tarnobrzegu stał się sporym utrapieniem dla korzystających z niego kierowców.

Kolejny dar od WOŚP - Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu wzbogacił się o nowe urządzenie.

Drugie życie Stanisława Jachowicza - W Tarnobrzegu trwa budowa pomnika słynnego literata, ale nie takiego z brązu czy marmuru. Niematerialnego.

Naznaczony inflacją, wojną i pandemią - Radni przyjęli budżet Tarnobrzega na 2023 rok. W tym numerze również o założeniach budżetowych wielu innych samorządów.

Mieszkańcy oburzeni podwyżkami - Staszowianie tłumnie przyszli na spotkanie z burmistrzem i prezesem Zakładu Energetyki Cieplnej, by wyrazić swoje niezadowolenie z nowych rachunków za ogrzewanie.

Stalker gnębił rodzinę burmistrza - Policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o nękanie włodarza Baranowa Sandomierskiego i jego bliskich.

Przede wszystkim inwestycje - Ponad 1,1 miliarda złotych wyda w tym roku na inwestycje samorząd województwa podkarpackiego. W przyjętym pod koniec roku budżecie znalazły się pozycje ważne dla naszego regionu.

Będą bić rekord Polski - 10 lutego na placu Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu odbędzie się wydarzenie pod hasłem „Najwięcej osób przebranych za króliki – rekord Polski”.

Scheda po Iwaszkiewiczu - Muzeum Zamkowe w Sandomierzu chciałoby odzyskać „Iwaszkiewiczówkę”, znajdującą się nieopodal katedry kamienicę, gdzie mieszkał i tworzył wybitny literat.

Protestowali w obronie nauczycielki - W Tarnobrzegu odbyła się pikieta w obronie Małgorzaty Cisło, nauczycielki z Niska, która z powodu udziału w akcji „Stop Ukrainizacji” stanęła przez rzecznikiem dyscyplinarnym dla nauczycieli.

Wariant prawie optymalny - Co wynikło z serii spotkań konsultacyjnych z mieszkańcami na temat koncepcji przebiegu obwodnicy Nowej Dęby i Majdanu Królewskiego?

Płacą mieszkańcy, nie płacą turyści - Emocje wokół opłat za parkowanie na jednej z ulicy w pobliżu Rynku Starego Miasta w Sandomierzu.

Ta branża bywa brutalna - Rozmowa z Klaudią Nieścior, zwyciężczynią programu „Top Model”.

Zazieleniają miasto - Ogrody deszczowe to znajdująca coraz więcej zwolenników forma retencji wód opadowych. Takie instalacje wraz z otaczającymi je „kieszonkowymi” parkami mają stanąć na stalowowolskich osiedlach.

Niech żyje bal! Fotorelacje ze studniówek, które odbyły się w miniony weekend w naszym regionie.

Baśniowy świat Anny Kwiecińskiej-Utkin - Wydała około dwudziestu książek. Na jej wierszowanych ćwiczeniach łamią sobie języki adepci sztuki aktorskiej. A do tego świetnie maluje!

Dwa pokolenia Zysmanów - Syn przeszedł do historii literatury, ojciec zyskał sławę zasłużonego społecznika i cenionego lekarza. Na jego pogrzeb w Klimontowie przybyły tłumy.

Kordian porwał widownię - Dwa wyjątkowe koncerty charytatywne odbyły się w Tarnobrzegu.

i wiele innych.

Od czwartku w kioskach i w formie e-wydania:

(Autopromocja)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%