Reklama
Plastyczka z Wrzaw będzie inspirować cały świat [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański

Plastyczka z Wrzaw będzie inspirować cały świat [zdjęcia]

0
1 z 17

Małgorzata Jonaszek – Dul, absolwentka Instytutu Sztuk Pięknych w Kielcach, pracująca w Domu Kultury we Wrzawach jako instruktor plastyki, jest jedną z 9. osób z całego świata, które mają uczyć i inspirować amatorów scrapbookingu i mixmediów.

Scrapbooking jest sztuką ręcznego tworzenia i dekorowania albumów ze zdjęciami i pamiątkami rodzinnymi. Ta forma sztuki jest niezwykle popularna na świecie, szczególnie w USA. Scrapbookerzy wymieniają się w internecie pomysłami, poradami, a także autorskimi projektami. Jednocześnie na fali popularności tej dziedziny sztuki, zainteresowały się nią komercyjne firmy, zaś obroty przemysłu związanego ze scrapbookingiem ocenia się na miliardy dolarów.

Małgorzata Jonaszek-Dul w swoich artystycznych poszukiwaniach zainteresowała się scrapbookingiem i mixmediami niedawno. Kilka miesięcy temu zaczęła w mediach społecznościowych pokazywać swoje dzieła. W najśmielszych snach nie spodziewała się jednak, że zostaną one aż tak docenione.

– Zdaję sobie sprawę z siły mediów społecznościowych, ale nie spodziewałam się, że moje prace będą miały aż taki pozytywny oddźwięk i że znajdę się w nielicznym gronie osób, które będą tworzyły dla jednej z największych firm w tej branży – mówi instruktorka z Wrzaw.

Prace Małgorzaty Jonaszek – Dul zostały zauważone przez przedstawicieli jednej z największych, globalnych firm, zajmującej się projektowaniem i wydrukiem papierów do scrapbookingu i decoupage oraz produkcją farb i preparatów mediowych. Walory artystyczne prac instruktorki z Wrzaw i kunszt ich wykonania zrobiły tak duże wrażenie, że M. Jonaszek-Dul otrzymała propozycję dołączenia do międzynarodowego zespołu, który ma inspirować i uczyć projektowania prac miłośników scrapbookingu z całego świata.

Zespół, obecnie 9-osobowy, tworzą artyści m.in. z Argentyny, Brazylii, Filipin, Hiszpanii, Rosji i Ugandy. Instruktorka z Wrzaw będzie jedyną Polką w tym elitarnym gronie.

– Naszym zadaniem będzie tworzenie prac i inspirowanie nimi innych. Każdy z nas, przy pomocy mediów społecznościowych, będzie prezentował swoje pracy, a przy tym uczył jak wykonać pewne elementy, jakich technik i materiałów użyć, aby efekt był zadowalający – informuje Małgorzata Jonaszek-Dul.

Małgorzata Jonaszek-Dul jest absolwentką Instytutu Sztuk Pięknych w Kielcach. Interesuje się głównie grafiką warsztatową, polegającą na tworzeniu linorytów. Z Gminnym Ośrodkiem Kultury – Domem Kultury we Wrzawach związana jest od 19 lat. Dzieci i młodzież uczy nie tylko sztuki rysunku i tworzenia grafik za pomocą różnych narzędzi i styli, ale prowadzi także zajęcia teatralne i taneczne.

Gminny Ośrodek Kultury – Dom Kultury we Wrzawach, planuje cykl warsztatów poświęcony tworzeniu prac w scrapbookingu. Poprowadzi je Małgorzata Jonaszek-Dul.

– Myślę, że jeśli tylko sytuacja epidemiczna na to pozwoli, rozpoczniemy cykl warsztatów od przygotowywania dekoracji wielkanocnych. Zainteresowanych udziałem w takich warsztatach zapraszamy do śledzenia naszych stron internetowych i profili w mediach społecznościowych – mówi artystka.

Fot. Małgorzata Jonaszek-Dul

1 z 17
Udostępnij
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zostaw komentarz!x
()
x