Policjanci uratowali 75-latka z pożaru! - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Policjanci uratowali 75-latka z pożaru!

0

Wczoraj około godziny 13:30 do dyżurnego staszowskiej jednostki wpłynęło zgłoszenie, z treści którego wynikało, że z jednego z mieszkań przy ulicy Jana Pawła II w Staszowie wydobywa się dym. W mieszkaniu mógł znajdować się starszy mężczyzna. Natychmiast na miejsce skierowane zostały służby ratunkowe.

Policjanci ze staszowskiej jednostki błyskawicznie dotarli pod wskazany blok, szybko zlokalizowali mieszkanie, z którego wydobywał się dym. Policjanci dowiedzieli się od mieszkańców, że wewnątrz może znajdować się starszy mężczyzna.

Funkcjonariusze natychmiast podjęli decyzję o wyważeniu drzwi. Po wejściu do środka, w gęstym dymie odnaleźli leżącego na podłodze mężczyznę, z którym nie było kontaktu werbalnego. Policjanci wynieśli go w bezpieczne miejsce. Jeden z funkcjonariuszy pozostał z 75-latkiem na miejscu, natomiast drugi wbiegł ponownie do środka mieszkania, gdzie ugasił pozostałości ognia na płonących elementach wyposażenia kuchni i zakręcił gaz w kuchence.

Zobacz także:
– Piesza Pielgrzymka Diecezji Sandomierskiej dotarła na Jasną Górę [wideo]
– Sandomierz Fashion Street, czyli święto mody w Królewskim Mieście [zdjęcia]
– W piątek pogrzeb śp. Dominika Kaczora

Znajdujący się na miejscu strażacy podali mężczyźnie tlen i po kilku minutach senior odzyskał przytomność, a następnie przekazany został pod opiekę ratowników medycznych.

Na szczęście 75-latkowi nie stało się nic poważnego.

Źródło/Fot. KPP Staszów

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.