Ponad 31 mln zł dla Stalowej Woli z Polskiego Ładu. Dofinansowania trafiły także do gmin - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 26 czerwca
reklama

Ponad 31 mln zł dla Stalowej Woli z Polskiego Ładu. Dofinansowania trafiły także do gmin

0

Dziś udostępnione zostały wyniki naboru do Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych. Do finansowego wsparcia zakwalifikowały się projekty zlokalizowane w Stalowej Woli, powiecie i gminach powiatu stalowowolskiego.

Inwestycje, które znalazły się na liście dofinansowanych z programu rządowego w Stalowej Woli dotyczą rewitalizacji przestrzeni publicznej na Placu Piłsudskiego w Stalowej Woli za kwotę 27 mln zł oraz rewitalizacja terenów zieleni w mieście poprzez przywrócenie właściwego stanu zdegradowanego obszaru Ogródka Jordanowskiego i ogrodu na os. Poręby. Na ten cel gmina otrzymała 4,5 mln zł.

Liderem wśród gminnych beneficjentów Polskiego Ładu jest gmina Zaleszany, która na rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej otrzymała 9,5 mln zł. Zaraz po niej, za kwotę 9 mln zł wybudowane zostanie nowe żłobko-przedszkole w Pysznicy. Gmina Radomyśl nad Sanem otrzymała 6 mln zł na usprawnienie procesu uzdatniania i dostarczania wody pitnej przez dwie stacje uzdatniania, zaś 2 mln zł wsparcia gmina dostała na poprawę dostępności komunikacyjnej.

Zobacz także: 
– Polski Ład – listy inwestycji w regionie, wsparte przez rządowy fundusz

W gminie Zaklików, za dofinansowanie w wysokości 7,5 mln zł z rządowego programu, przebudowany zostanie obiekt oczyszczalni ścieków. Ponad 1,3 mln zł gmina otrzymała również na inwestycje drogowe. W gminie Bojanów kwotą ponad 5,7 mln zł rządowy fundusz pokryje koszty budowy sieci kanalizacji sanitarnej dla miejscowości Przyszów i Ruda.

W ramach dofinansowania dla powiatu stalowowolskiego, za kwotę 11,4 mln. zł rozbudowana zostanie droga powiatowa nr 1025R. Polski Ład dofinansuje remont ulicy Mickiewicza oraz Żwirki i Wigury w Stalowej Woli. Do programu rządowego dostał się także I etap modernizacji energetycznej i dostosowanie do obecnych wymagań obiektu Domu Pomocy Społecznej im. J. Gawła. Powiat stalowowolski otrzymał na ten cel 2,7 mln zł.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.