---
Powiat sandomierski. Do poszkodowanego rolnika przyleciał śmigłowiec LPR [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański

Powiat sandomierski. Do poszkodowanego rolnika przyleciał śmigłowiec LPR [zdjęcia]

0
1 z 4

W poniedziałek, 12 kwietnia, w gminie Łoniów lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratowniczego, by pomóc osobie poszkodowanej przy pracach polowych. W momencie zdarzenia w powiecie sandomierskim nie było wolnej karetki, która mogłaby przyjechać do poszkodowanego. 

Wczoraj do Stanowiska Kierowanie Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu, wpłynęła informacja, że w miejscowości Kępa Nagnajewska gmina Łoniów będzie lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego aby udzielić pomocy osobie poszkodowanej podczas prac polowych.
Niezwłocznie do pomocy osobie poszkodowanej oraz do zabezpieczenia lądowania śmigłowca LPR zostali zadysponowani strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Sandomierzu i strażacy z OSP Łoniów. Ze względu na dużą odległość do miejsca zdarzenia i obszar chroniony zostali również zadysponowani strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Tarnobrzegu.

Po dojeździe strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wyznaczyli i zabezpieczyli miejsce lądowania śmigłowca LPR. Przylot ratowników LPR był spowodowany brakiem wolnej karetki pogotowia ratunkowego w chwili zdarzenia na terenie powiatu sandomierskiego.

Strażacy udzielili wsparcia psychicznego poszkodowanemu, zatamowali krwotok kończyny górnej oraz zabezpieczyli go przed utratą ciepła.

Po wylądowaniu śmigłowca ratunkowego strażacy przekazali poszkodowaną osobę ratownikom LPR. Po przepadaniu poszkodowany został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala na dalsze badania.

Fot. KP PSP Sandomierz

1 z 4
Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.