Powódź na Podkarpaciu. Zalane domy, pola i drogi [zdjęcia][wideo]

0
Showing 1 of 13

Po burzach, jakie przeszły nad Podkarpaciem, wiele domostw i dróg  na terenie województwa zostało zalanych. Najgorsza sytuacja wystąpiła w powiatach: rzeszowskim, łańcuckim, przeworskim i przemyskim. Trwa usuwanie szkód.

Od kilku dni mieszkańcy Podkarpacia zmagają się z efektami intensywnych opadów deszczu. W niektórych miejscach wzmożone potoki zerwały nawierzchnię dróg, zalane zostały pola oraz domy.

Zobacz także:
– Wisła przybiera. W Sandomierzu osiągnęła już stan ostrzegawczy
– Alarm w całym Podkarpaciu. W Tarnobrzegu podnosi się poziom wody na Wiśle [zdjęcia]
– Stalowa Wola. Błonia przy rzece San zostaną dziś zalane. Zakaz wejścia

Na miejscu miejscowych strażaków w walce z żywiołem wspomagają jednostki PSP, jak również OSP z naszego regionu.

Kompania Specjalna COO KIELCE

W dniu 26 czerwca Komendant Główny Pańśtwówej Straży Pożarnej podjął decyzję o wydzieleniu Sił i Środków do pomocy w zwalczaniu i usuwaniu skutków ulewnych deszczy i powodzi jakie przeszły na terenie województwa podkarpackiego. Do tego celu wyznaczono m.in. Kompanię Specjalną Centralnego Odwodu Operacyjnego KIELCE. Punkt koncentracji wydzielonych sił został wyznaczony w Połańcu w pobliżu naszej jednostki, gdzie druhowie z OSP Połaniec zabezpieczali formowanie się kolumny pojazdów.Po odprawie i sprawdzeniu przybyłych jednostek przez Zastępcę Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Kielcach bryg. Grzegorza Rajcę kolumna ok. godz. 23:00 wyruszyła w stronę Rzeszowa.Państwowa Straż PożarnaZwiązek Ochotniczych Straży Pożarnych Z OSP RPCzerwoneSamochody.comOchotnicza Straż Pożarna – OSP.plStrazacki.pl – portal strażaków

Opublikowany przez OSP Połaniec Piątek, 26 czerwca 2020

W tej chwili prowadzone są działania mające na celu uchronienie budynku mieszkalnego który znajduje się przy skarpie która się obsuwa.

Opublikowany przez OSP Wola Baranowska Sobota, 27 czerwca 2020

Powódź na Podkarpaciu – 13 zdjęć

Wideo: OSP Bolestraszyce

Showing 1 of 13
Share.

Comments are closed.