reklama
Powstała pieśń dla Matki Bożej Bogoryjskiej. Autorką słów jest wieloletnia dziennikarka TN [wideo] - Tygodnik Nadwiślański
poniedziałek, 3 października
reklama

Powstała pieśń dla Matki Bożej Bogoryjskiej. Autorką słów jest wieloletnia dziennikarka TN [wideo]

3

W czwartkowy wieczór internetową premierę miał clip do pieśni „Dla Matki Bogoryjskiej”. Jej słowa napisała nasza dawna redakcyjna koleżanka Anna Zielińska-Brudek.

Tekst powstał jako dar w dziesiątą rocznicę koronacji słynącego cudami obrazu Matki Bożej Pocieszenia, który umieszczony jest w sanktuarium w Bogorii. Muzykę do niego skomponował Stanisław Gibała, a całość zaśpiewała Anna Marcinkowska. Nagrania dokonano już w ubiegłym roku, podczas bogoryjskiego odpustu, jednak dopiero teraz przygotowano profesjonalny teledysk do utworu. Zrealizowało go studio Piano Kamil Kondek, przy wsparciu Gminnego Centrum Kultury w Rytwianach. W clipie wykorzystane zostały lotnicze zdjęcia autorstwa Sławomira Rakowskiego.

– Pieśń napisałam z miłości do bogoryjskiego sanktuarium. W tym kościele udzielono mi chrztu, tam przyjęłam I Komunię Świętą, byłam bierzmowana i przeżywałam uroczystość zawarcia małżeństwa. Można powiedzieć, że to moje życie zainspirowało mnie do napisania tego tekstu – powiedziała Anna Zielińska-Brudek.

3 komentarze

  1. Miłość i uwielbienie do rodzinnego miejsca, wiara i oddanie Matce Bożej Bogoryjskiej, wspomnienie dzieciństwa i obcowania z Kościołem. Akt uwielbienia trwający od lat najmłodszych do teraźniejszości, aż po kres życia. Piękne słowa, które malują obraz świątyni i skłaniają do refleksji nad swoim życiem. Brawo.

  2. Brawo TyNa. Wreszcie napisaliście coś pasjonującego. Zastanawiam się tylko czy macie świadomość w który wiek naszej ery przenosi was ten temat. To nawet nie jest XX wiek. Wstyd…