reklama
Pożar domu jednorodzinnego w Cebrze w powiecie staszowskim. Na miejscu pracowało pięć zastępów straży [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
piątek, 12 sierpnia
reklama

Pożar domu jednorodzinnego w Cebrze w powiecie staszowskim. Na miejscu pracowało pięć zastępów straży [zdjęcia]

0
1 z 4

W piątek wieczorem palił się do mieszkalny w miejscowości Ceber w gminie Bogoria. W akcji ratunkowej uczestniczyło ponad 20 strażaków.

Pożar wybuchł przed godziną 20. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy stwierdzili, że pali się powała na poddaszu jednorodzinnego budynku mieszkalnego pokrytego blachą oraz meble i okap w kuchni. W budynku znajdowała się jedna osoba która opuściła go przed przybyciem służb ratunkowych. Zakład energetyczny odłączył dopływ prądu do płonącego obiektu. – Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu jednego prądu wody na ognisko pożaru. Osobie zamieszkującej budynek zastosowano tlenoterapię. Udzielono jej również wsparcia psychicznego.  Dalsze działania polegały na zdemontowaniu desek powały, w celu wykonania dostępu do tlących się elementów. Po ugaszeniu ognia nadpalone elementy powały zostały wyrzucone na zewnątrz budynku i przelane wodą. Budynek sprawdzono kamerą termowizyjną  oraz miernikiem wielogazowym – relacjonuje mł. bryg. Jarosław Juszczyk, zastępca komendanta PSP w Staszowie.

Spaleniu i uszkodzeniu uległa konstrukcja powały o powierzchni 5 metrów kwadratowych, pomieszczenie kuchni, meble i sprzęt AGD.

Fot. OSP Bogoria Facebook

ceber

1 z 4

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.