Pożar domu w Gągolinie w gminie Łoniów! Strażacy uratowali znajdującą się w budynku kobietę [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
czwartek, 28 października
reklama

Pożar domu w Gągolinie w gminie Łoniów! Strażacy uratowali znajdującą się w budynku kobietę [zdjęcia]

13
1 z 6

W piątek, 12 lutego w godzinach porannych do Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu wpłynęło zgłoszenie dotyczące pożaru poddasza w Gągolinie (gm. Łoniów). Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy kobiecie, która przebywała w tym czasie w domu. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia. 

W piątek, 12 lutego o godzinie 8:39 do stanowiska komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu wpłynęło zgłoszenie dotyczące pożaru budynku jednorodzinnego w Gagolinie (gm. Łoniów). Po dotarciu zastępów straży na miejsce zdarzenia okazało się, że pali się poddasze budynku.

Na miejscu pracuje 9 zastępów straży pożarnej, to jest 30 strażaków. Trwa zabezpieczenie miejsca zdarzenia, podawanie prądów gaśniczych na palący się budynek. Działania były utrudnione z powodu problemów z ustaleniem miejsca hydrantu. Akcja w dalszym ciągu trwa. – informuje st. kpt. Andrzej Włodarczyk, zastępca komendanta KP PSP w Sandomierzu.

Zobacz także:
– Kto zostanie Sandomierzaninem Roku 2020? Znamy nazwiska nominowanych

Na miejscu zdarzenia strażacy zastali kobietę, której została udzielona kwalifikowana pierwsza pomoc medyczna i przekazali ją zespołowi ratownictwa medycznego.

Fot. Tarnobrzeg 112 – Ratownictwo Powiatu Tarnobrzeskiego

1 z 6
Udostępnij

13 komentarzy

 1. po co tarnobrzeg jeżdzi jak to nie ich wojewóctwo jest sandomierz i tu tez sa jednistki

 2. Co to za gówno ten system 112 i jakim prawem ktoś publikuje zdjęcia prywatnych domów i podwórek.Sprawa jest prosta zrobić screny zdjec i do sądu ktoś sie w końcu nauczy jak wygląda prywatność .

 3. co ma do tego ratownictwo powiatu tarnobrzeskiego?pomylily sie im wojewodztwa?

    • System. 112.
     A co to ma do rzeczy które województwo. Chodzi o życie ludzkie. Mieszkaj dziś w takim domu.

    • Panie Wojciechu jak podaje Komenda Miejska PSP w Tarnobrzegu:
     ”W ramach porozumienia z KP PSP Sandomierz dotyczącym obszaru współdziałania, zastęp z JRG Tarnobrzeg został zadysponowany do pożaru domu w miejscowości Gągolin w woj. Świętokrzyskim. W ramach pomocy wzajemnej KM PSP Tarnobrzeg ma również podpisane porozumienia o współpracy z KP PSP Kolbuszowa oraz KP PSP Stalowa Wola.”

    • Jestem ciekawa jeśli spotkalaoby cos takiego kogos z twojej rodziny albo Ciebie czy też czepialbys się kto z jakiego województwa jedzie z pomocą chory kraj i ludzie współczuję podejścia do życia

     • a tak apropo to swietokrzyska straz pozarna powinna sobie radzic w takich sytuacjach a nie wzywac jeszcze poslki z galicji

  • Co ma województwo do ludzkiej tragedii? Chyba najważniejsze żeby pomoc dotarła jak najszybciej prawda?