Protestacyjny happening wyborczy w Tarnobrzegu

1

Przy fontannie na placu A. Surowieckiego w Tarnobrzegu odbył się, zorganizowany przez „Wolnych Obywateli”, happening polityczny będący protestem przeciwko rządowym planom przeprowadzenia wyborów prezydenckich.

Spotykamy się 10 maja, w dniu konstytucyjnych wyborów, których nie ma. To co w ostatnim okresie robi z wyborami rząd Prawa i Sprawiedliwości to łamanie Konstytucji i zwyczajne kpiny. Pod pozorem walki z pandemią koronawirusa próbuje wprowadzać się rozwiązania rodem z bananowych republik. Przyszliśmy tu, żeby pokazać nasz sprzeciw wobec takich praktyk – stwierdził Sławomir Partyka, tarnobrzeski radny i jeden z organizatorów protestu.

Organizatorzy happeningu przewieźli ze sobą taczki z napisem „Urna Wyborcza”.

To jedyna urna, do której możemy dziś wrzucić nasze głosy, będące wyrazem protestu – stwierdził S. Partyka.

Zobacz także:
– Tragedia na drodze krajowej nr 9, zderzenie dwóch samochodów. Są ofiary śmiertelne
– Łódź dla OSP [zdjęcia]
– Śmierć w bloku na ul. Wyspiańskiego w Tarnobrzegu [zdjęcia] [wideo]

Były też karty do głosowania, skserowane z krążących w internecie kart do głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich.

Minister Sasin zapłacił za nie 100 mln złotych z naszych pieniędzy – powiedziała jedna z organizatorek protestu, rozdając karty zgromadzonym obok fontanny ludziom.

W happeningu aktywnie uczestniczyło 25 osób, wokół fontanny obserwowało protest następnych kilkanaście. Nie obyło się też bez drobnego incydentu, gdy jeden z przechodniów głośno zaczął krytykować zebranych.

Do roboty się weźcie, a nie cyrki sobie urządzacie – wykrzyczał mężczyzna. Kilku uczestników protestu wdało się z nim w pyskówkę, przerwaną szybko przez organizatorów happeningu.

Spotykamy się tu nie ostatni raz. Dzisiejszy protest zorganizowaliśmy spontanicznie, pod wpływem tego, co się w naszym kraju dzieje. Na kolejnych będzie więcej osób, bo sprzeciw wobec metod PiS narasta – mówi S. Partyka.

Share.

1 komentarz

  1. nie z PiS-u on

    Partyka,polityk w trampkach :-). Do kogo pretensje , skoro to opozycja stale przeszkadza? Nie jestem z PiS i nie po drodze mi z nim, ale staram się być obiektywny. Ta wasza manifestacja to dziecinada.

Leave A Reply