reklama
Przedszkolaki walczą o nagrody! Pomóż im i zagłosuj! - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 25 września
reklama

Przedszkolaki walczą o nagrody! Pomóż im i zagłosuj!

0

Tarnobrzeskie przedszkole numer 6 jako jedyne z Podkarpacia bierze udział w finale konkursu ekologicznego. Jego pracownicy i rodzice maluchów apelują o oddawanie głosów na ich projekt. 

Projekt tarnobrzeskiej „Szóstki” nosi nazwę „NieTajemniczy Ogród”. Przedszkolna społeczność opisuje go tak: „Celem projektu jest rozbudzenie ciekawości poznawczej przedszkolaków w kierunku rozumienia otaczającej przyrody oraz konieczności jej ochrony. Poprzez wykształcenie umiejętności obserwacji i wnioskowania chcemy rozwijać zainteresowania przyrodnicze i proekologiczne naszych maluchów oraz pokazać potrzebę harmonijnego współżycia człowieka z przyrodą. Co robi dżdżownica? Jak rośnie marchewka? Czy pszczoła samotnica rzeczywiście jest taka samotna, a motyl cytrynek faktycznie skacze z kwiatka na kwiatek? Jak wygląda życie pod ziemią i jaki ma wpływ na życie na ziemi? Dzieciaki z Przedszkola nr 6 w Tarnobrzegu już wiedzą! Budujemy ogródek i sadzimy warzywa. Stawiamy domek dla jeża, żaby, wiewiórki i hotel dla… owadów.”

Zwycięskie zespoły uzyskają dofinansowanie na realizację projektów w wysokości do 3 000 złotych od firmy Persil. Jeden spośród  finalistów otrzyma także nagrodę dodatkową
w postaci wyjazdu na Zieloną Szkołę. Opiekunowie projektów, które zwyciężą w konkursie otrzymają dodatkową nagrodę w postaci 2-letniego zapasu kapsułek do prania Persil.

Głosować można tutaj: http://www.ekoodkrywcy.pl/galeria-finalowaIII?id=327&g=327

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.