Przestrzegamy kwarantanny

0

Tarnobrzeska policja nie odnotowała ani jednego przypadku złamania kwarantanny przez osoby objęte tym obowiązkiem. Podobnie jest na terenie całego powiatu tarnobrzeskiego.

Mimo uruchomienia aplikacji „domowa kwarantanna”, dzielnicowi i policjanci z patroli dodatkowo osobiście sprawdzają przestrzeganie kwarantanny. Jak dotąd, ani jedna kontrola nie wykazała, by ktoś na terenie Tarnobrzega i powiatu próbował złamać zasady. Nie potwierdziły się też żadne sygnały mówiące o takich przypadkach. Świadczy to o tym, że do ludzi dotarła powaga sytuacji – mówi podinspektor Beata Jędrzejewska – Wrona, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu.

Według informacji Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Rzeszowie, na terenie powiatu tarnobrzeskiego kwarantanną objętych jest 261 osób (stan czwartek 26 marca, na godz. 16). Kolejnych 91 obejmuje nadzór epidemiologiczny (dotyczy on osób, które nie miały bezpośredniego kontaktu z osobami zakażonymi, ale znajdowały się np. w tym samym budynku).

CZYTAJ TAKŻE:

6 nowych przypadków koronawirusa w powiecie tarnobrzeskim. W tym jedno dziecko
Kolejne osoby złamały zasady kwarantanny w powiecie sandomierskim
Sandomierz. Kobieta w kwarantannie poszła do znajomych “na kawę”

Od piątku 27 marca będzie też więcej kontroli. Patrole policji zwrócą szczególną uwagę na zachowanie ludzi na terenach rekreacyjnych.

Nowe ograniczenia związane z przemieszczaniem się ludzi muszą być przestrzegane. Dlatego policjanci będą sprawdzać bulwary rekreacyjne nad Wisłą, Park Dzikowski, a także okolice tzw. Lasku Bulońskiego obok dworca PKS, gdzie często gromadzi się młodzież – mówi B. Jędrzejewska – Wrona.

Share.

Comments are closed.