reklama
Rowerzyści wrócili do domów... pieszo. Otrzymali wysokie mandaty - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 16 sierpnia
reklama

Rowerzyści wrócili do domów… pieszo. Otrzymali wysokie mandaty

1

Tylko jednego dnia policjanci ze staszowskiej drogówki wyeliminowali z ruchu drogowego pięciu pijanych rowerzystów. Niechlubny rekordzista miał w organizmie dwa promile alkoholu. Wszyscy, bez względu na posiadany wynik obligatoryjnie musieli zsiąść z rowerów i do domu udać się pieszo… z wysokimi mandatami.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Staszowie zatrzymali wczoraj do kontroli łącznie pięciu cyklistów, którzy poruszali się po wcześniejszym spożyciu alkoholu. Pierwszy rowerzysta, który zatrzymany został do kontroli drogowej to 67-latek z gminy Pacanów. Badanie alkotestem wykazało, że miał w organizmie 0,3 promila.

Drugi rowerzysta, który wzbudził rano zainteresowanie policjantów swoim ,,nietypowym” sposobem jazdy to 33-latek z gminy Łubnice. Urządzenie wskazało, że mężczyzna kierował jednośladem mając w swoim organizmie 2 promile alkoholu.

Zobacz także:
Co się działo z prądem w Staszowie? Wczoraj miała miejsce poważna awaria

Kolejny pijany kierujący jednośladem, tym razem 50-latek z gminy Rytwiany, zatrzymany został do kontroli w miejscowości Pacanówka. Miał ponad 0,3 promila. Ponad 0,5 promila miał 7 lat starszy od swojego poprzednika, czwarty skontrolowany przez mundurowych rowerzysta. Ostatni, piąty już cyklista zatrzymany do kontroli drogowej został w gminie Osiek. Badanie stanu trzeźwości wskazało blisko promil alkoholu w organizmie 48-latka.

Dwaj nietrzeźwi rowerzyści, których badanie stanu trzeźwości nie przekroczyło wyniku 0,5 promila ukaranych zostało mandatami karnymi w wysokości po 1000 zł. Natomiast na pozostałą trójkę mundurowi nałożyli mandaty karne w wysokości po 2500 zł.

Jeden komentarz

  1. Na równi z pijakami traktują rodziców z niepełnosprawnymi dziećmi za błędy, które już w przypadku setek innych kierowców im nie przeszkadzają. Dzbana nie interesuje że zabiera tylko i wyłącznie środki na rehabilitację dziecka.
    Może i czuje się wielkim gwiazdorem ale mam nadzieję że karma przytrze mu tego zadartego nochala.
    Zrozumie tylko wtedy kiedy będzie miał chore dziecko.

Zostaw odpowiedź