Rozpoczęła się akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece już w sprzedaży - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 26 czerwca
reklama

Rozpoczęła się akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece już w sprzedaży

0

Rozpoczęła się adwentowa akcja Caritas. Do kościołów diecezji sandomierskiej trafiły już świece na wigilijny stół. 

Akcja rozpoczyna się zawsze w pierwszą niedzielę Adwentu i trwa do świąt Bożego Narodzenia. Świece sprzedawane w świątyniach zapłoną na wigilijnych stołach.

Caritas Diecezji Sandomierskiej przygotowała ponad 70 tysięcy świec. Pieniądze uzyskane z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na wakacyjny wypoczynek, bezpłatne posiłki i stypendia dla dzieci z ubogich rodzin, a także na wsparcie ich w rehabilitacji i leczeniu.

10 groszy ze sprzedaży każdej świecy trafi do Caritas Polska. W ubiegłym roku dzięki zebranym funduszom udało się odbudować szkołę w syryjskim mieście Aleppo, zniszczoną wskutek działań wojennych. Tym razem część pieniędzy  zostanie przeznaczona na pomoc dzieciom z dotkniętej kryzysem humanitarnym Wenezueli.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom zostało zapoczątkowane przez Caritas w 1994 roku. Od blisko 20 lat akcja ma charakter ekumeniczny. Obecnie jest prowadzona przez Caritas wspólnie z Diakonią Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, Diakonią Kościoła Ewangelicko-Reformowanego oraz Prawosławnym Ośrodkiem Miłosierdzia Eleos.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.