Rozpoczęła się budowa kolejnych parkingów nad jeziorem - Tygodnik Nadwiślański
piątek, 20 maja
reklama

Rozpoczęła się budowa kolejnych parkingów nad jeziorem

3

Nad Jeziorem Tarnobrzeskim ruszyła budowa kolejnych miejsc parkingowych. Prace mają potrwać do wiosny przyszłego roku.

Największy z parkingów powstanie przy wjeździe nad jezioro i pomieści 1114 aut. Dwa mniejsze powstaną w okolicy Mariny – 265 miejsc postojowych oraz na końcu ulicy Plażowej – 174 miejsca

Oprócz parkingów, nad tarnobrzeskim akwenem powstanie infrastruktura towarzysząca w postaci toalet, zainstalowany zostanie monitoring, pojawi się również system ułatwiający przyjezdnym odnalezienie miejsca postojowego.

Zobacz także:
Zawieszony kontrakt piłkarza Siarki, 20-latek wyjeżdża za granicę

Obecnie przygotowywany jest teren pod budowę, dokonano już wycinki drzew. Wykonawcą zadania jest firma PBI Infrastruktura. Prace mają zakończyć się wiosną 2023 roku, a ich przebieg nie będzie zakłócał tegorocznego sezonu nad Jeziorem Tarnobrzeskim.

Przypomnijmy, że na realizację inwestycji pn. „Budowa parkingów przy Jeziorze Tarnobrzeskim wraz z infrastrukturą towarzyszącą” miasto otrzymało dofinansowanie z ministerstwa w wysokości 13,6 mln zł. Całkowita jej wartość wyniesie ponad 16,5 mln zł.

3 komentarze

  1. Bedzie może samochodow I małe brudne jeziorko z masakrycznym zanieczyszczeniem że spalin tysięcy parkujących samochodów Swietny pomysł

  2. Cytat: „dokonano już wycinki drzew.”

    Brawo!!! Jak zwykle. W Tarnobrzegu i też w lesie Zwierzyniec wycinki drzew (w tym zdrowych!!!) to standard. Parkingi w Tarnobrzegu buduje się na zasadzie: wyciąć wszystkie drzewa, „posadzić” w ich beton albo asfalt.
    Teraz się pytam:
    kiedy miasto będzie sadzić nowe drzewa w Tarnobrzegu i nad tym niby jeziorem i czy to nastąpi w najbliższej dziesięciolatce???

    Życzenie mam tylko jedno, aby wszyscy, co decydują o wycince drzew, zdychali z powodu braku świeżego powietrza. Byle szybko.