Ruszył ważny remont w Tarnobrzegu, będą utrudnienia [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Ruszył ważny remont w Tarnobrzegu, będą utrudnienia [zdjęcia]

3
1 z 11

Od kilku dni na ul. Orląt Lwowskich kierowcy mogą zauważyć prowadzone prace. Rozpoczął się długo wyczekiwany remont tej drogi. Za niedługo można spodziewać się utrudnień.

Prace na ul. Orląt Lwowskich miały ruszyć już jesienią zeszłego roku. Wykonawca przystąpił do nich dopiero teraz. Wycięto już drzewa i krzaki, obecnie prowadzone są prace ziemne pod budowę ścieżki pieszo-rowerowej. W niedalekiej przyszłości kierowcy mogą spodziewać się utrudnień, ruch ma odbywać się wahadłowo.

Zobacz także:
– Więcej obostrzeń w całym kraju! Jest decyzja rządu

Zakres inwestycji na ul. Orląt Lwowskich w Tarnobrzegu obejmuje m.in.:

 • Normalizację szerokości jezdni – 6,0 m na odcinku o przekroju ulicznym do km ~0+268 m, 6,0 m na odcinku o przekroju częściowo ulicznym (krawężnik po lewej stronie i po prawej pobocze bitumiczne o szer. 1,0m) do km 1+558,5 i 6,0 m na odcinku o przekroju drogowym z obustronnymi poboczami bitumicznymi o szerokości 1,0 m do końca projektowanego odcinka,
 • Wzmocnienie istniejącej konstrukcji jezdni.
 • Przebudowę oraz budowę chodników i budowę ciągów pieszo-rowerowych.
 • Odwodnienie i odprowadzenie wód z korpusu drogowego do projektowanego i istniejącego kolektora kanalizacji deszczowej oraz istniejących rowów otwartych.
 • Wykonanie zjazdów (obustronnie) z kostki na posesje przyległe do drogi.
 • Przebudowę skrzyżowań z drogami poprzecznymi – korekta geometrii skrzyżowań dla poprawy bezpieczeństwa ruchu, korekta łuków.
 • Budowę i przebudowę zatok autobusowych i peronów przystankowych.

Prace mają zakończyć się w październiku br. Urząd Miasta Tarnobrzega na remont ul. Orląt Lwowskich otrzymał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie ponad 3,5 mln zł. Całość inwestycji ma kosztować blisko 7,1 mln zł.

Remont Tarnobrzeg

1 z 11
Udostępnij

3 komentarze

 1. obserwator na

  Wszystkim co to majom wpływ na drogi rowerkowe proponuje, aby swoje cztery litery posadzili na siodełka rowerów i przejechali sie rowerem po tym co dotychczas stworzyli. Wszystkim znaczy się projektantom, zatwierdzającym projekty, urzednikom ,prezydentowi,budowniczym i ich kierownikom. Jak was wytrzesie, to może zatrybicie co żeście spieprzyli. No, ale jak się brykami jeździ a nie rowerem to skąd będzie wiadome co się zepsuło od projektu do wykonania.
  Zastrzeżenia rowerzystów: drogi z kostki, nie z asfaltu. Kostka nierówno ułożona. Krawężniki poprzeczne przecinające ścieżki rowerkowe. Starcy?

 2. rowerzysta na

  “obecnie prowadzone są prace ziemne pod budowę ścieżki pieszo-rowerowej.”

  Zastanawiam się czy znowu z kostki czy z asfaltu?
  W Tarnobrzegu nie nauczono się wykonywać poprawnie dróg rowerowych.
  Dajta se spokój z ich budowami.

Zostaw odpowiedź