Serwis smartfonów – jak wybrać odpowiedni serwis, który fachowo naprawi smartfon, tablet lub hulajnogę elektryczną?

0

Nowy sprzęt elektroniczny to gratka dla wielu miłośników nowych technologii. Nowy nabytek zawsze przyprawia o podekscytowanie, a zakup poprzedza zazwyczaj dłuższy czas poszukiwań, czytania recenzji i wybierania tego wymarzonego sprzętu. Niestety wszystko co dobre, często ma swoje granice. Sprzęt często użytkowany, czasem się psuje. Wtedy poszukiwania i czytanie opinii przenoszą się na wybór odpowiedniego serwisu, który naprawi zepsutą elektronikę. Czym kierować się więc podczas szukania takiego miejsca?

Naprawa telefonów Poznań

Smartfon to chyba najczęściej psujący się sprzęt elektroniczny. Codzienne przeciętny użytkownik dotyka swojego telefonu ponad 2500 razy! Nic więc dziwnego, że najczęstszą przypadłością smartfonów jest pęknięta szybka, zepsuty wyświetlacz, mikrofon, głośnik czy złącze. Częstokroć wiele serwisów odnotowuje także naprawy po zalaniu telefonu – to pokazuje, jaka jest częstotliwość eksploatowania smartfona, a jednocześnie sytuacje, w których go używamy. Trzymamy go w ręce podczas posiłków, gotowania czy kąpieli. Niejednokrotnie słyszy się, że telefon wpadł do zupy, wanny, a nawet sedesu. Niestety jest to mały i delikatny sprzęt, który może wyślizgnąć się z ręki, czyniąc tym dodatkowe koszty dla właściciela. Nie mówiąc już o cennych danych, które podczas awarii telefonu, mogą być bezpowrotnie utracone.

Jak wybrać dobry serwis i ile kosztuje naprawa?

Warto więc udać się do specjalisty, który zdiagnozuje i naprawi telefon. Warto, aby taki serwis dokonał dobrej diagnozy. To sprawi, że naprawa nie będzie generowała dodatkowych kosztów. Poza tym serwis powinien na bieżąco informować klienta o postępach i ewentualnych kosztach, aby ten mógł zadecydować w każdym momencie o kontynuacji bądź przerwaniu serwisowania. Ważny jest także szacowany cennik, który będzie dostępny dla klienta jeszcze przed wyborem serwisu, aby mógł on zorientować się, ile mniej więcej taka usługa mogłaby kosztować. Naprawa telefonów Poznań Silico-bit oferuje usługi związane z wymianą wyświetlacza telefonu oraz dodatkowe usługi, w przystępnej cenie. W zależności od marki i modelu telefonu, koszt naprawy wyświetlacza waha się między 170 a 600 zł. Przy bardziej wyszukanych modelach, do których podzespoły ciężko jest dostać, koszt może opiewać nawet na 800 zł (dane firmy Silico-bit).  Zasada jest banalna – im droższy i nowszy model telefonu, tym koszt naprawy będzie wyższy. Niestety, nie jest łatwo nabyć na rynku części zamienne do niektórych telefonów. Jeśli chodzi o usługi dodatkowe w serwisie Silico-bit, zaczynają się już od 49 zł. Jednakże warto podkreślić, że zazwyczaj każdy przypadek wyceniany jest indywidualnie, a cennik jest podany orientacyjnie.

Serwis tabletów – zepsuty wyświetlacz

Tablety także mają to do siebie, że często ich wyświetlacze ulegają usterkom. Trzymane w dłoni, jednak ważące o wiele więcej niż smartfon, wyślizgują się i upadają. Jednak naprawa wyświetlacza w tablecie może być droższa niż w telefonie, choćby ze względu na wielkość ekranu. O ile ceny za naprawy smartfonów są zazwyczaj ustalane wraz z szacowanym kosztem części zamiennych, o tyle w tabletach raczej kwota podawana jest za samą usługę naprawy. Do tego, zaraz po diagnostyce usterki, doliczany jest koszt części i całość kwoty podawana jest klientowi. Może on wtedy zadecydować, czy zepsuty wyświetlacz opłaca się naprawiać, czy lepiej zainwestować w nowy tablet.

Hulajnoga elektryczna – ile kosztuje naprawa?

W dobie walki o jakość środowiska naturalnego, wiele miast wprowadziło już możliwość korzystania z rowerów miejskich, a także nowości – hulajnóg elektrycznych. Jest to transport wymagający o wiele mniej wysiłku, niż jazda rowerem, jednakże wypożyczanie go za pomocą aplikacji, generuje niemałe koszty, przy codziennym użytkowaniu. Dlatego wiele osób decyduje się na zakup hulajnogi elektrycznej w prywatnym zakresie. Niestety po czasie może ona ulec uszkodzeniu. Ile kosztuje naprawa hulajnogi? Niestety niewiele jest jeszcze serwisów, które świadczą taką usługę. Zazwyczaj zlokalizowane są w większych miastach, ze względu na dużą popularność tego rodzaju pojazdów. Co zrobić w mniejszym mieście, kiedy nie ma w pobliżu takiego serwisu? Świetnym sposobem będzie taka firma, która świadczy usługi nawet na odległość, a zepsuty sprzęt odbiera od klienta kurier. Taką usługę naprawy hulajnóg elektrycznych prowadzi Silico-Bit w Poznaniu. Te serwisy, które działają już na rynku, każdą naprawę wyceniają indywidualnie, choćby ze względu na wielkość hulajnogi czy rodzaj usterki. Warto więc skontaktować się z serwisem osobiście i wspólnie ustalić zadowalającą cenę.

Artykuł sponsorowany

Share.

Comments are closed.