reklama
Setki tysięcy złotych od Lasów Państwowych na remont drogi w Alfredówce - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 16 sierpnia
reklama

Setki tysięcy złotych od Lasów Państwowych na remont drogi w Alfredówce

0

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej staroście tarnobrzeskiemu przekazana została promesa na remont odcinka drogi powiatowej w miejscowości Alfredówka (gmina Nowa Dęba). Lasy Państwowe przekazały na ten cel 760 tys. zł. 

W spotkaniu w budynku starostwa powiatowego uczestniczył wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł. – Wspólnie z panem nadleśniczym mam zaszczyt przekazać czek na rozbudowę bardzo istotnej drogi, która posłuży mieszkańcom, rodzinom do poznawania walorów przyrodniczych i historycznych naszych okolic – mówił Marcin Warchoł.

Zobacz także:
Pow. tarnobrzeski. Dziesiątki tysięcy Euro na pomoc Ukrainie

Starosta tarnobrzeski podziękował za wsparcie. Podkreślił, że drogą ta jest trasą opaskową poligonu i szczególnie teraz jest wykorzystywana przez wojskowych. Stąd też remont blisko kilometrowego odcinka drogi jest tak ważny. Obecnie jezdnia od początku Alfredówki (jadąc od strony Stalów) jest w fatalnym stanie, nie ma tam też chodnika. Jak wyjaśnił Jerzy Sudoł, szacuje się, że inwestycja pochłonie ok. 3 mln zł. W sierpniu starostwo ma ogłosić przetarg na jej wykonanie.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.