Zamknij

Siarka znowu prowadziła i znowu przegrała. Tym razem w Warszawie

08:00, 04.09.2022 TN Aktualizacja: 08:46, 04.09.2022
Skomentuj

Bez punktów wrócili piłkarze Siarki Tarnobrzeg z wyjazdu do Warszawy. Porażka z Polonią jest ich czwartą z rzędu i szóstą w ostatnich siedmiu meczach. A jednocześnie pierwsza pod wodzą nowego szkoleniowca.

Powtórzył się schemat dobrze już znany tarnobrzeskim kibicom. 2/3 meczu Siarkowcy grali nieźle, momentami przeważali. Zdobyli nawet prowadzenie, po golu głową Szymona Lewickiego z 51 minuty.

W 60 minucie gospodarzom udało się wyrównać i od tego momentu goście w zasadzie "nie istnieli na boisku". Gola na 1:1 zdobył dobrze znany podkarpackim kibicom, z występów w Stalowej Woli, Michał Fidziukiewicz. Nawe po 73 minucie, gdzie Polonia zdobyła drugiego gola (do bramki trafił Kluska) i Siarkowcom pozostało gonić wynik. Mecz zamknął Pieńkowski, trafiając w 88 minucie na 3:1.

Składy:

Polonia: Lemanowicz - Pazio (76` Pieczara), Mikołajewski, Majsterek, Kowalski-Haberek, Biedrzycki (68 Koton), Piątek, Kluska, Michalski (68` Wawszczyk), Marciniec, Fidziukiewicz (76` Pieńkowski).

Trener Rafał Smalec.

Siarka: Pietryga - Stańczyk (75` Bieniarz), Hrnciar (75` Kaliniec), Stefanik, Bierzało, Chmelenko, Sulkowski, Tyl, Yatsenko (79` Agudo), Mróz (62 Zawiślak), Lewicki (62` Adamek).