Stalowa Wola. Dwaj mężczyźni ukradli portfel staruszce. W środku było ponad 2500 zł! - Tygodnik Nadwiślański
środa, 29 czerwca
reklama

Stalowa Wola. Dwaj mężczyźni ukradli portfel staruszce. W środku było ponad 2500 zł!

0

Stalowowolscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukradli 84-letniej mieszkance Stalowej Woli portfel z pieniędzmi w kwocie ponad 2500 zł. Zebrany przez mundurowych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutu kradzieży. Teraz sprawa trafi do sądu. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

W czwartek, 9 lipca,  do stalowowolskiej komendy zgłosiła się 84-letnia mieszkanka Stalowej Woli, która poinformowała o kradzieży portfela z zawartością pieniędzy w wysokości ponad 2500 zł. Kobieta zgłosiła, że tego dnia udała się do sklepu na zakupy i po powrocie ze sklepu zorientowała się, że nie ma portfela. Kobieta dodała, że w sklepie znajdował się mężczyzna, którego czasami wspierała jedzeniem lub drobnymi kwotami pieniędzy i że może on mieć coś wspólnego z kradzieżą.

Policjanci podjęli czynności w tej sprawie. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, jeszcze tego samego dnia zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 38 i 47 lat. Funkcjonariusze ustalili, że kobieta po wyjściu ze sklepu rozmawiała z 38-latkiem. W trakcie ich rozmowy od tyłu podszedł drugi mężczyzna i wykorzystując nieuwagę kobiety wyciągnął portfel z jej torebki, leżącej na ławce. Policjanci ustalili, że mężczyźni działali wspólnie.

Zobacz także:
– Wybory 2020. Andrzej Duda wygrywa w Stalowej Woli
– W Tarnobrzegu wygrał Andrzej Duda
– Które firmy w powiatach stalowowolskim i niżańskim uzyskało największe wsparcie?

Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyznom zarzutu kradzieży. Teraz sprawa trafi do sądu. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Źródło/Fot. KPP Stalowa Wola

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.