Stalowa Wola. Szpital Powiatowy z odnowionym oddziałem udarowym [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 25 czerwca
reklama

Stalowa Wola. Szpital Powiatowy z odnowionym oddziałem udarowym [zdjęcia]

0

Przebudowa i doposażenie w sprzęt Oddziału Udarowego w SPZZOZ Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli kosztowało 3,46 mln zł. Oddział w nowej odsłonie oficjalnie zaprezentowano w dniu 7 lutego.

Oddział usytuowano na 2. piętrze I Pawilonu szpitala, a prace nad przygotowaniem pomieszczeń trwały od lipca ubiegłego roku. Całą tę część piętra odtworzono na nowo niemal od podstaw. W wyniku przebudowy, Oddział Udarowy został powiększony – z 4 do 10 łóżek. Inwestycja kosztowała 2,14 mln zł i została sfinansowana przez szpital z zaciągniętego kredytu.

To nie wszystko. Oddział wyposażono również w nowy sprzęt medyczny o łącznej wartości 1,32  mln  zł. 80 % kwoty na ten cel pochodzi z rezerwy ogólnej prezesa Rady Ministrów, natomiast pozostałe 20 % z budżetu Powiatu Stalowowolskiego.

Wśród zakupionego sprzętu znalazły się m.in.: łóżka dla pacjentów, kardiomonitory, zestaw pomp infuzyjnych, centrale monitorujące, aparaty USG, respirator oraz defibrylator.

Zobacz także: 
– Przy obwodnicy Tarnobrzega powstał betonowy płot [zdjęcia]

Dyrektor SPZZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli, Monika Pachacz-Świderska, przytoczyła sięgającą lat 60-tych ubiegłego stulecia historię Oddziału Neurologicznego. Przypomniała, że Oddział Neurologiczny z Oddziałem Udarowym funkcjonuje on od 2005 roku i nieprzerwanie od tamtej pory kieruje nim Agnieszka Janiszewska.

Obecnie w oddziale pracuje 11 lekarzy, w tym 2 rezydentów (mają różne formy umów), 24 pielęgniarki, 4 fizjoterapeutów, 2 psychologów ze specjalizacją logopedyczną, 4 sanitariuszy, opiekun medyczny i 2 sekretarki. Dzięki zespołowej pracy i zaangażowaniu kadry, odnosimy na tym polu sukcesy i możemy pomagać coraz większej liczbie pacjentów. Te wspaniałe warunki, jakie teraz mamy na pewno przyczynią się do dalszego rozwoju oddziału – mówiła dyrektor Monika Pachacz-Świderska.

Zobacz także: 
– Konkurs walentynkowy zakończony! Zobaczcie galerię zakochanych par

Pracę całego personelu Oddziału Neurologicznego z Oddziałem Udarowym w Stalowej Woli, bardzo docenia jeden z największych na Podkarpaciu autorytetów w zakresie neurologii – prof. Halina Bartosik-Psujek, konsultant wojewódzki w zakresie neurologii, która uczestniczyła w wydarzeniu.

Stalowowolskie oddziały neurologiczny i udarowy, to jedne z najlepszych tego typu oddziałów na całym Podkarpaciu. Bardzo dobrze się rozwijają, bardzo dynamicznie i skutecznie pracują. To, że tutejszy Oddział Udarowy rozszerza swoje możliwości i będzie mógł leczyć w lepszych warunkach i większą liczbę pacjentów, to ogromnie cenna i ważna inicjatywa – zaznaczyła prof. H. Bartosik-Psujek.

Obydwu najnowszych inwestycji w stalowowolskiej lecznicy, czyli oddanego w ubiegłym roku do użytku nowego i większego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, a teraz nowego i również powiększonego Oddziału Udarowego, gratulował dyrekcji szpitala oraz władzom powiatu Robert Bugaj, dyrektor Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Rzeszowie.

Zobacz także: 
– 231 tysięcy zamiast 2 milionów złotych. W Tarnobrzegu zakończył się głośny proces

W prezentacji przebudowanego Oddziału Udarowego wzięli udział przedstawiciele władz państwowych, jak Marcin Warchoł – wiceminister sprawiedliwości i pełnomocnik rządu ds. praw człowieka, licznie stawili się również samorządowcy. W uroczystości uczestniczyli również dyrektorzy innych jednostek związanych ze służbą zdrowia wraz  dyrektor Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego, Małgorzatą Stańczak oraz dyrektor NZOZ „Medyk”, Anetą Bil-Wrońską.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.