reklama
Staszowianin został oszukany na 150 tys. zł! Zadzwonił do niego "policjant" - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 20 sierpnia
reklama

Staszowianin został oszukany na 150 tys. zł! Zadzwonił do niego „policjant”

0

W poniedziałek, 26 lipca, 83-latek ze Staszowa stracił 150 000 zł. Mężczyzna został oszukany metodą na fałszywego funkcjonariusza.

Do Komendy Powiatowej Policji w Staszowie zgłosił się 83-letni mieszkaniec Staszowa, który poinformował, że padł ofiarą oszustów. Senior przekazał policjantom, iż w poniedziałek zadzwonił do niego mężczyzna przedstawiający się za funkcjonariusza z Komendy Głównej Policji. Poinformował on rozmówcę, że prowadzi postępowanie przeciwko grupie hakerów, którzy „polują” na jego konto.

Zobacz także:
– Zaginął mieszkaniec Sandomierza. 55-latka poszukuje policja i straż pożarna

Będąc cały czas na linii 83-latek co jakiś czas meldował co robi. W trakcie rozmowy senior podał login i hasło do swojego rachunku bankowego, a także potwierdzał otrzymanymi kodami sms przelewy „warszawskiego rozmówcy”. Po czterogodzinnej rozmowie fałszywy policjant rozłączył się informując, że jeszcze zadzwoni. W trakcie kolejnych rozmów zapewniał, że wszystko idzie zgodnie z planem, po czym zagwarantował, że zadzwoni we wtorek rano. W związku z tym, że obiecanego telefonu już nie było, 83-latek poszedł się do placówki bankowej, gdzie poinformowany został o wykonaniu przelewów z jego konta na kwotę 150 000 zł.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.