Strażacy rywalizowali w zawodach powiatowych w Trześni [zdjęcia]

14:56, 26.09.2022 KR Aktualizacja: 08:50, 27.09.2022
reo

W niedzielę w Trześni (gmina Gorzyce) odbyły się XII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP i MDP. Druhny i druhowie z osiemnastu drużyn z regionu rywalizowali ze sobą o miejsca na podium oraz nagrody.

W grupie "A" pierwsze miejsce zajęła drużyna OSP Durdy, drugie OSP Cygany, a trzecie OSP Skopanie. Z kolei w grupie "C" zwycięzcą okazała się grupa druhen z OSP Krawce, zaraz za nimi na drugim miejscu uplasowała się drużyna OSP Chmielów, a trzecie miejsce zajęła OSP Gorzyce.

Wyniki w grupie MDP dziewcząt przedstawiały się następująco: pierwsze miejsce MDP Wrzawy, drugie MDP Ślęzaki, a trzecie MDP Knapy. W grupie MDP chłopców, na podium stanęli druhowie z MDP Grębów, na drugim miejscu zawodnicy z MDP Gorzyce, a na trzecim strażacy z MDP Durdy.

Wszyscy zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz puchary. Grupom "A" oraz "C" wręczono talony o wartości 1500 zł, 900 zł i 600 zł, a Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze otrzymały nagrody rzeczowe.

Gratulacje zwycięzcom składali m.in. Lucyna Matyka - zastępca wójta gminy Gorzyce, Jerzy Sudoł - starosta tarnobrzeski, Marek Barszcz - zastępca burmistrza Baranowa Sandomierskiego, Kazimierz Skóra - wójt Grębowa, Leszek Mirowski - zastępca burmistrza Nowej Dęby, a także bryg. Marian Róg - komendant PSP w Tarnobrzegu i Jacek Hynowski - prezes zarządu powiatowego ZOSP RP.