Tygodnik Nadwiślański - Wiadomości znad Wisły i Sanu. Tarnobrzeg, Sandomierz, Stalowa Wola, Staszów, Nisko, Opatów

Zamknij
19:09, 28.06.2026
Uroczystą procesją z kaplicy Zamku Tarnowskich do kościoła dominikańskiego, odtwarzającą drogę przeniesienia obrazu Matki Bożej Dzikowskiej do dzisiejszego Sanktuarium, rozpoczęły się główne uroczystości jubileuszu 350-lecia obecności Dominikanów w Tarnobrzegu. W procesji wziął udział Nuncjusz Apostolski w Polsce arcybiskup Antonio Guido Filipazzi, a także biskup ordynariusz Diecezji Sandomierskiej Krzysztof Nitkiewicz, duchowieństwo, władze miasta i wierni.