W regionie tarnobrzeskim rusza kolejny etap modernizacji wałów przeciwpowodziowych na Sanie. Inwestycja warta dziesiątki milionów złotych ma domknąć wieloletni proces wzmacniania zabezpieczeń hydrotechnicznych wzdłuż kluczowych rzek regionu.
Od 1 stycznia 2026 r. w Gorzycach, Grębowie, Stalowej Woli, Bojanowie, Pysznicy, Zaklikowie, Radomyślu nad Sanem, Zaleszanach funkcjonują punkty nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnej pomocy obywatelskiej prowadzone przez Fundację „Masz Prawo".
Policjanci zatrzymali 34-letniego mężczyznę podejrzanego o kierowanie gróźb karalnych oraz spowodowanie obrażeń u 56-letniego mieszkańca Gorzyc. Do zdarzenia doszło na terenie jednego z hoteli w powiecie tarnobrzeskim. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Po wielogodzinnej walce z ogniem, strażakom udało się ugasić płonący las w rejonie miejscowości Orliska w gminie Gorzyce. Ze względu na utrudniony dostęp, sięgnięto po wsparcie powietrzne.
Gmina Gorzyce podpisała umowę na budowę nowego Domu Kultury z salą widowiskową i pełnym wyposażeniem. Inwestycję zrealizuje firma PBI Infrastruktura S.A. z Kraśnika. Projekt powstanie w ramach Funduszy Europejskich dla Podkarpacia 2021–2027.
47-letni obywatel Ukrainy został skazany przez Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu za posługiwanie się podrobionym prawem jazdy i prowadzenie samochodu bez uprawnień. Mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej w gminie Gorzyce, gdy zatrzymano go z powodu niesprawnego oświetlenia w samochodzie.
Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w sobotę przed południem w miejscowości Gorzyce. Przed godz. 12 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych na ulicy Sandomierskiej, w ciągu drogi krajowej nr 77.
Noworoczne spotkanie, które odbyło się w piątek, 13 lutego, w Orliskach, zgromadziło liczne grono przedstawicieli samorządu, jednostek organizacyjnych, instytucji oraz zaproszonych gości. Wydarzenie było okazją do podsumowania minionego roku w gminie Gorzyce i nakreślenia planów na kolejne miesiące.
Jeszcze w tym roku w Gorzycach powstanie duże, kryte lodowisko. Obiekt ma służyć w tym charakterze przez kilka miesięcy w roku, a w pozostałe będzie pełnił rolę hali sportowo - widowiskowej. Powiat tarnobrzeski uzyskał 50-procentową dotację do inwestycji.