W królewskim mieście przyznawane będzie nowe wyróżnienie „Sandomierscy Bohaterowie Wolności i Solidarności”. Uchwałę w tej sprawie radni przyjęli jednogłośnie na sesji w środę, 24 czerwca. – To nasz obowiązek – stwierdził Kazimierz Plachimowicz, autor wniosku w tej sprawie.