Przypomnienie, że wolność nie jest dana raz na zawsze i radosny polonez na centralnym placu miasta. Tak wyglądała 235. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Tarnobrzegu.
2 maja mieszkańcy Tarnobrzega i okolic wzięli udział w biegu Dzieci dla Niepodległej, zorganizowanym przy Zamku Tarnowskich. Dla uczestników przygotowano pamiatkowe kotyliony, a wszyscy, którzy ukończyli bieg, otrzymali okolicznościowe medale.