Upalna niedziela, 28 czerwca, przyciągnęła nad Jezioro Tarnobrzeskie rzesze wypoczywających. Już od wczesnych godzin porannych wjazdy nad akwen zaczęły się korkować. Sytuacja stała się na tyle poważna, że przed godziną 11:00 do akcji wkroczyła policja, przejmując ręczne sterowanie ruchem.