W sobotę, 27 czerwca, w Sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej zorganizowano wydarzenie zatytułowane "Święta Rodzina w sercu Dzikowa – historia dominikańskiego konwentu opowiedziana i pokazana". Była historyczna gawęda profesora Tadeusza Zycha, opisanie wnętrza dominikańskiej świątyni przez Katarzynę Opiołę z PTTK "Siarkopol" Tarnobrzegu i zwiedzanie zakamarków kościoła i klasztoru, do których normalnie nie ma dostępu dla osób postronnych. Z okazji poznania tajemnic kościoła skorzystało kilkaset osób.