Tarnobrzeg. 81 milionów na stole. Samorządowcy odebrali promesy [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 28 listopada
kondolencje
reklama

Tarnobrzeg. 81 milionów na stole. Samorządowcy odebrali promesy [zdjęcia]

1

Symboliczne czeki na łącznie ponad 81 milionów złotych przywieźli do Tarnobrzega ministrowie Rafał Weber, Marcin Warchoł i poseł Zbigniew Chmielowiec. To środki z Polskiego Ładu na realizację projektów zakwalifikowanych w pierwszym naborze programu przedstawionych przez Tarnobrzeg, powiat tarnobrzeski i tworzące go gminy.

– Cieszę się, że mogę przekazać promesy na realizację projektów, które przyczynią się do rozwoju gmin powiatu tarnobrzeskiego i samego Tarnobrzega. W ciągu najbliższego miesiąca samorządy uzgodnią z Bankiem Gospodarstwa Krajowego terminarz realizacji i wypłaty przyznanych dotacji. To olbrzymi zastrzyk pieniędzy dla samorządów – stwierdził wiceminister infrastruktury Rafał Weber w czasie wręczania symbolicznych czeków.

Zadowolenia z przyznanych pieniędzy nie kryli samorządowcy z Tarnobrzega, Baranowa Sandomierskiego, Nowej Dęby, Gorzyc, Grębowa i z tarnobrzeskiego Starostwa Powiatowego.

 – Nie pamiętam, by w przeszłości trafiły do nas tak duże pieniądze, a już długo jestem samorządowcem – stwierdził Jerzy Sudoł, starostwa tarnobrzeski.

Większość projektów zgłoszonych przez samorządy dotyczyły dwóch dziedzin – modernizacji i budowy dróg oraz rozwoju sieci kanalizacyjnej i oczyszczania ścieków.

Udostępnij

Jeden komentarz

  1. Symboliczne. Tak to właściwe słowo. Od siebie nie dali nic. A te symboliczne czeki to by przywiózł nawet bezdomny z Centralnego… Pis nie ma nic do tej kasy, poza propagandowym podpinaniem sie pod nieswoje…