Tarnobrzeg. Grand Prix Festiwalu Piosenki „Wygraj Sukces” dla Małgorzaty Sztandery [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 5 grudnia
reklama

Tarnobrzeg. Grand Prix Festiwalu Piosenki „Wygraj Sukces” dla Małgorzaty Sztandery [zdjęcia]

0

Małgorzata Sztandera z Trzebiatowej porywająco zaśpiewała piosenkę „Konie” Władimira Wysockiego (w tłumaczeniu Agnieszki Osieckiej) i zdobyła Grand Prix 26 Festiwalu Piosenki „Wygraj Sukces” w Tarnobrzegu. To największy w Polsce festiwal piosenki dla dzieci i młodzieży.

– Zdobycie Grand Prix to dla mnie całkowite zaskoczenie. Przyplątała mi się choroba, nie mogłam pokazać pełni swoich możliwości, zaśpiewałam tak może na 7 w dziesięciopunktowej skali, choć starałam się dać z siebie wszystko. Poziom wykonawców był bardzo wysoki i wyrównany, dlatego nie liczyłam na sukces. Strasznie się cieszę, że wygrałam. Startowałam w „Wygraj Sukces” trzykrotnie, ale nigdy nie dostałam nawet wyróżnienia. Aż do dziś – mówiła po ogłoszeniu werdyktu Małgorzata Sztandera.

Finał festiwalu odbył się w Tarnobrzegu, ale poprzedziły go wielostopniowe eliminacje przeprowadzone na terenie całej Polski. Przewinęły się przez nie tysiące śpiewających młodych osób. Do finałowego etapu zakwalifikowano 87 uczestników, podzielonych na grupy wiekowe. Po przesłuchaniach finałowych, jury w składzie którego znaleźli się: muzyk, kompozytor i wykładowca Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie Krzysztof Heering, wokalista, aktor i kompozytor Rafał Szatan, piosenkarka Aneta Figiel,kompozytor i aranżer Michał Jurkiewicz oraz zastępca dyrektora TDK Mariusz Ryś, wybrało zwycięzców festiwalu.

Jak mówią członkowie jury, poziom wokalny występujących był bardzo wyrównany. Decydowały więc szczegóły i osobowość artystyczna wykonawców. Wybór startującej w najstarszej grupie wiekowej (17-19 lat) Małgorzaty Sztandery (reprezentowała Bytowskie Centrum Kultury w Bytowie) na laureatkę głównej nagrody festiwalu – Grand Prix, nie wzbudził sporów w jury.

Tytułowi Grand Prix 26 Festiwalu Piosenki „Wygraj Sukces” towarzyszyła nagroda 5000 zł, ufundowana przez prezydenta Tarnobrzega.

– Nie zastanawiałam się jeszcze, na co ją przeznaczę. Na pewno będzie to coś związanego z muzyką – stwierdziła młoda wokalistka.

Więcej o 26 edycji Festiwalu Wygraj Sukces” w Tarnobrzegu w najbliższym papierowym wydaniu „TN”.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź