Tarnobrzeg. Jedyna okazja, by zobaczyć całą Kolekcję Dzikowską [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
środa, 30 listopada
reklama

Tarnobrzeg. Jedyna okazja, by zobaczyć całą Kolekcję Dzikowską [zdjęcia]

3
1 z 9

W Zamku Tarnowskich trwa premierowy pokaz dzieł sztuki wchodzących w skład Kolekcji Dzikowskiej, które w ostatnich miesiącach powróciły do Tarnobrzega. Zwiedzający, którzy odwiedzają dziś zamek, mogą podziwiać wszystkie najcenniejsze zabytki z odzyskanej Kolekcji. W stałej ekspozycji muzeum pojawią się one po zmianie wystroju wnętrz zamku.

– Jest coś symbolicznego w tym, że możemy pokazać powracającą w mury Zamku Tarnowskich kolekcję dziś, 19 grudnia, w przededniu rocznicy straszliwego pożaru, który strawił zamek w 1927 roku – stwierdził Tadeusz Zych, dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega.

Wstęp do zamku jest 19 grudnia bezpłatny. Od godziny 12 oglądać Kolekcję Dzikowską przychodzą liczne grupy, zarówno tarnobrzeżan, jak i ludzi spoza Tarnobrzega. Pokaz potrwa do godziny 18.00.

– Będę namawiał dyrektora muzeum, żeby powtórzyć taki pokaz w najbliższej przyszłości, gdy warunki pogodowe i pandemiczne będą bardziej sprzyjające – stwierdził prezydent Dariusz Bożek, który również, z rodziną, podziwiał zaprezentowane dzieła sztuki.

1 z 9

3 komentarze

    • Była paskudna pogoda, niesprzyjająca wyjściom z chałupy. Ponadto jest jeszcze covid. Covid sprawił, że rozsądni ludzie nie uczestniczą w imprezach organizowanych w pomieszczeniach i unikają skupisk ludzkich.
      Nie usiłuj pomniejszać roli muzeum i kolekcji.
      Czekam na następną książkę o „kolekcji dzikowskiej”.