Do mieszkanki Tarnobrzega zadzwonił oszust, który podając się za krewnego poinformował, że jej syn jest sprawcą wypadku drogowego. By załatwić sprawę polubownie, zgodnie z instrukcją kobieta chciała wpłacić 80 tys. zł na wskazane konto. Na nieszczęście oszusta, seniorka przypadkowo rozłączyła połączenie, co uchroniło ją przed utraceniem dużej sumy.
W piątek, 11 lutego, około godziny 12, do 80-letniej mieszkanki Tarnobrzega zadzwonił mężczyzna z informacją, że jej syn spowodował wypadek drogowy, w którym poszkodowane zostały osoby. Rozmówca oświadczył, że potrzebne są pieniądze, aby zapłacić odszkodowanie ofiarom wypadku, wówczas sprawa będzie załatwiona polubownie.
Starsza kobieta uwierzyła mężczyźnie, wzięła z domu blisko 80 tys. złotych i szła do banku z zamiarem wpłacenia ich na wskazane konto. Oszust dokładnie instruował kobietę, że nie wolno jej się z nikim kontaktować i rozłączyć rozmowy.
Zobacz także:
- Studniówka tarnobrzeskiej "Budowlanki" - materiał wideo oraz zdjęcia z zabawy
Na szczęście, seniorka pieniędzy nie zdążyła wpłacić złodziejom, ponieważ zdenerwowana całym zajściem, włożyła włączony telefon do kieszeni i w trakcie drogi do banku nieumyślnie rozłączyła połączenie z nieznanym numerem.
O tym, że prawie padła ofiarą oszustów zorientowała się dopiero, gdy jedna z pracownic wezwała policjantów do banku. Funkcjonariusz uświadomił kobietę, że padłaby ofiarą oszustów i straciła swoje oszczędności. Seniorka zadzwoniła do swoich bliskich, którzy utwierdzili ją, że wszystko jest w porządku i nikomu nic się nie stało.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Tarnobrzeg. Awantura podczas domowej interwencji
Założę się, że to typowy chłop ze wsi.
Chłop z miasta
10:45, 2026-06-26
Kolej wraca do Tarnobrzega. Pierwsze pociągi pojadą już
Niech jado.
Wiejska baba
08:41, 2026-06-26
Kupujesz te napoje? Wkrótce możesz zapłacić więcej
Byle okowitka nie zdrożała :)
Radosny
08:39, 2026-06-26
Tarnobrzeg: szeroko zakrojone ćwiczenia służb
W tbg bardzo dużo schronów
Mamy
06:55, 2026-06-26