Tarnobrzeg. Malarski plener w parku dzikowskim [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 28 czerwca
reklama

Tarnobrzeg. Malarski plener w parku dzikowskim [zdjęcia]

1
1 z 8

W scenerii parku dzikowskiego w Tarnobrzegu odbył się plener artystyczny „Bajkowe pejzaże dzieciństwa Jachowicza” zorganizowany w ramach II Festiwalu Baśniowy Świat Stanisława Jachowicza. Świetna pogoda sprawiła, że uczestnicy pleneru faktycznie mogli podziwiać bajkowe pejzaże.

W plenerze, zorganizowanym przez Tarnobrzeski Dom Kultury, wzięli udział uczniowie szkół artystycznych z trzech województw.

 – Przyjechali do nas uczniowie ze szkół artystycznych w Krośnie, Rzeszowie, Nowym Wiśniczu, Nałęczowie, a w plenerze wzięli udział również uczniowie klasy artystycznej działającej w „Małym Księciu” w Tarnobrzegu – informuje Renata Domka z Tarnobrzeskiego Domu Kultury.

Nadzór artystyczny nad plenerem sprawowała znana malarka, Marta Lipowska.

 – Poziom obrazów powstałych podczas pleneru jest różny. Są świetne prace, są też takie, które na etapie tworzenia zapowiadały się znakomicie, ale efekt końcowy trochę mnie zawiódł. Na pewno jednak w tej młodzieży tkwi olbrzymi potencjał i to było widać podczas tarnobrzeskiego pleneru – mówi M. Lipowska.

Powstałe podczas pleneru obrazy można obejrzeć w holu przed salą kameralną TDK, gdzie odbył się też wernisaż poplenerowy.

Uczestnicy pleneru zapowiedzieli, że jeżeli tylko będzie taka możliwość, chętnie wrócą do Tarnobrzega na kolejny plener malarski. Miejscem najczęściej wymienianym jako wymarzone do malowania było Jezioro Tarnobrzeskie.

1 z 8

Jeden komentarz

  1. spacerowicz w parku na

    W tym parku brakuje gospodarza. Zanim zaprosicie kogokolwiek , uprzątnijcie teren i zadbajcie o mury.