Tarnobrzeg. Nowi funkcjonariusze w szeregach policji [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 18 stycznia
reklama

Tarnobrzeg. Nowi funkcjonariusze w szeregach policji [zdjęcia]

1
1 z 9

Dziś przed południem w Komendzie Miejskiej Policji w Tarnobrzegu nowi funkcjonariusze Policji złożyli rotę ślubowania. W uroczystości brał udział Komendant Miejski Policji w Tarnobrzegu podinsp. Marek Pietrykowski oraz przedstawiciele kadry kierowniczej. Pięcioro nowych policjantów służbę pełnić będzie w Tarnobrzegu, Nowej Dębie oraz Grębowie.

Gotowość do pełnienia służby w szeregach tarnobrzeskiej policji zadeklarowało pięcioro nowych funkcjonariuszy. Podczas uroczystej ceremonii nowo przyjęci policjanci wypowiedzieli słowa roty składając uroczyste ślubowanie. Z rąk Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu podinspektora Marka Pietrykowskiego otrzymali legitymacje służbowe.

Komendant gratulował młodym funkcjonariuszom wyboru tarnobrzeskiej formacji. W swojej wypowiedzi podkreślił, że jest to służba trudna i wymagająca, ale dająca dużo satysfakcji i możliwości niesienia pomocy innym ludziom. Życzył funkcjonariuszom na tej nowej drodze wielu sukcesów zawodowych i osobistych.

W wydarzeniu udział brał też podinsp. Rajmund Murek Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu, kom. Jerzy Lis, Komendant Komisariatu Policji w Nowej Dębie podkom. Janusz Chmiel, Naczelnik Wydz. Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu podkom. Sławomir Tracz, Zastępca Naczelnika Wydz. Prewencji KMP w Tarnobrzegu oraz Kierownik Posterunku Policji w Grębowie asp.szt. Rafał Rozmus.

Nowi policjanci w Tarnobrzegu

Młodzi adepci niebawem rozpoczną naukę w szkołach policyjnych, gdzie będą uczestniczyć w kursie podstawowym, który pozwoli im na zdobycie podstawowej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych. Po jego zakończeniu mundurowi powrócą do przydzielonych jednostek, gdzie pod opieką starszych i doświadczonych kolegów będą służyć lokalnej społeczności.

Nowi funkcjonariusze w Tarnobrzegu – 9 zdjęć

Nowi policjanci w Tarnobrzegu

1 z 9

Jeden komentarz

  1. „pod opieką starszych i doświadczonych kolegów będą służyć lokalnej społeczności”

    Szukając ludzi bez szmatek na twarzy 🙂 🙂 🙂

Zostaw odpowiedź