Tarnobrzeg. Policjanci wkroczyli do kościoła, bo na mszy miało być zbyt dużo wiernych [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
środa, 1 grudnia
kondolencje
reklama

Tarnobrzeg. Policjanci wkroczyli do kościoła, bo na mszy miało być zbyt dużo wiernych [zdjęcia]

21
1 z 6

Tarnobrzescy policjanci otrzymali w niedzielę, 21 marca, przed południem, zgłoszenie dotyczące łamania obostrzeń sanitarnych. Chodziło o mszę świętą w kościele pod wezwaniem Świętej Barbary w Tarnobrzegu. Według zgłaszającej osoby, w liturgii w świątyni uczestniczyło zbyt wielu wiernych i nie przestrzegano zasad dystansu społecznego.

 – Na miejsce udał się patrol. Policjanci sprawdzili sytuację w kościele. Informacja o zbyt dużej ilości ludzi na mszy św. się nie potwierdziła. Wierni zajmowali co drugie miejsce, zgodnie z zasadami zachowania dystansu społecznego – powiedziała „Tygodnikowi Nadwiślańskiemu” podinspektor Beata Jędrzejewska – Wrona, rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu.

Zgłoszenie dotyczące zbyt wielu wiernych w kościele, to pierwszy taki przypadek w 2021 r., w Tarnobrzegu i  w powiecie tarnobrzeskim.

 – Mieliśmy takie zgłoszenie niemal równo rok temu, w marcu 2020 r. Dotyczyło to kościoła na osiedlu Miechocin. Zgłaszający poinformował wtedy o możliwym przekroczenia dozwolonej liczby osób w świątyni już po mszy. Nie można więc było zweryfikować tej informacji. W tej sytuacji policjanci ograniczyli się do przypomnienia proboszczowi o konieczności stosowania się do obowiązujących obostrzeń – mówi B. Jędrzejewska – Wrona.

1 z 6
Udostępnij

21 komentarzy

 1. Komentarze nie na temat, nawet nie doczytaliście tekstu (no, może nagłówek tak). DONOS był zwykłą złośliwością, bo ludzie zachowali dystans.

 2. Tak to jest prawie w każdym kościele. Nieraz się trafi dobry ksiądz co wytłumaczy ludziom, że są limity i że trzeba odstęp i ręce dezynfekować i że można komunię na rękę. To jest pasterz. Nie naraża owiec. Ale niestety w większości jest “po staremu” im więcej ludzi tym lepiej, bo więcej $$$. Mamona się musi zgadzać. Straszne to i przykre.

 3. wy to się od Chrześcijan i ich Świątyń odspawajcie pilnujcie siebie i waszych dusz i ciał

 4. Po pińcset złociszy mandatu za nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa i państwo będzie bogate. Będzie na uzbrojenie, na szpitale, szkoły etc.

 5. W kościele też handlują barankami, palmami, przy kramiku tłum jeden na drugim, a sprzedająca oczywiście bez maseczki, bo po co?

 6. No i bardzo dobrze!
  A co to księża? To znowu nadzwyczajna kasta ludzi?
  Nie ma, że boli, są zasady to trzeba ich przestrzegać.
  Ludzie tracą prace przez pandemie, nie mogą związać końca z końcem, a księża tylko patrzą się znowu na nachapać, ich limity nie obowiązują. Przychodź i dej i dej. Potem jak ktoś zachoruje to przecież taki cwaniak się nie zaopiekuje chorym a jeszcze powie ”była dyspensa to po coś przychodził”. Tym bardziej, że większość to przecież ludzie starsi. . Omamiani przez niektórych “księży” teoriami, że w kościele wirusa nie ma.
  Biskup też cwaniakował, dopóki się sam nie zaraził.
  Z tym że Wam prości ludzie, jeśli się zarazicie i będą komplikacje nikt nie zaoferuje takiej pomocy i lekarzy jak będą mieć biskupi i no i najczcigodniejsi księża. Nie łudźcie się.
  Tygodnik to chyba tez już nie ma o czym pisać. Aaaafera bo ktoś poskarżył na KSIĘDZA.
  Niech się WSZYSCY poczuwają do odpowiedzialności.

  • Mam takie pytanie- ile dajesz Ty na składkę? Najwięcej mają do gadania ci co nic nie dają i nie chodzą do koscioła.
   Dopóki jest jeszcze Eucharystia to jest szansa prosić Boga o miłosierdzie dla “zgniłych” ludzi

   • djasiek573 na

    Marta wstąp do mnie. Już ja Ci grzechy zmierzę i jak co,, to i duszę oczyszczę. Miłosierdzia też dostąpisz.

   • Co Cię to obchodzi czyjaś składka. Marta chcesz to idź i się oddaj w całości

   • To, że jest Bóg i Eucharystia nie zwalnia Cię Marta z używania rozumu 🙂 Bo to także dar od Niego.
    Pozdrawiam

  • Ale czy księża, których tak się czepiasz, każą Tobie albo wiernym iść do kościoła? Kościół to nie jest prywatna własność księdza i każdy wierny ma do niego wstęp na własną odpowiedzialność.

   • A kto jest organizatorem takiego spotkania w kościele? Ty czy ksiądz?
    Nich przestrzegają prawa jak wszyscy i niech ich prawo obowiązuje jak wszystkich. Bo potem pozwalają sobie na coraz więcej i teraz to wszystko powoli wychodzi na jaw.
    Bóg to nie twój ksiądz i na odwrót.

  • Sama prawda. Szkoda, że Boga nie ma. Nieba nie ma. Piekło jest na ziemi.

 7. niezadowolony na

  Ja zgłoszę Policji, jeśli będzie za dużo ludzi w markecie spożywczym, klienci lub obsługa, nie będą mieć założonych masek lub pod nosem, pod brodą. Jeśli będą stać w kolejce do kasy jeden tuż za drugim.
  Szlak mnie trafia jak to widzę.Potem się dziwią, że jest wzrost zachorowań i wprowadza się obostrzenia.

  • Dokładnie, zwłaszcza w Biedronce. Nie dość, że klienci tego nie przestrzegają, to obsługa również, a do tego jeszcze nie zwracają ludziom uwagi.

   • Mieszkanka na

    Dokładnie, czepiacie się kościołów, a w marketach co się dzieje.

  • Hahaha judasze sami pomagają wprowadzać reżim już policja mądrzejsza od tych covidiotow