Tarnobrzeg. Protest przeciwko przepisom antyaborcyjnym [wideo][zdjęcia]

2
Showing 1 of 39

Mieszkańcy Tarnobrzega licznie wzięli udział w proteście przeciwko zaostrzeniu przepisów antyaborcyjnych, który zorganizowano w niedzielny wieczór.

Protest miał formę spaceru, który o godzinie 18 ruszył spod budynku Urzędu Miasta. Cześć protestujących miała ze sobą transparenty z hasłami takimi jak: “Od mojego ciała księża i politycy wara”, “Rząd nie ciąża, można usunąć”.

W ocenie policji, w proteście w Tarnobrzegu wzięło udział ok. 200 osób. – Poza drobnymi incydentami, protest odbył się w spokoju i nie doszło podczas niego do naruszenia porządku publicznego. Jeden mężczyzna został ukarany mandatem za nieobyczajne zachowanie i wyjątkową wulgarność. Wobec kilku osób, które nie stosowały się do wymogu zasłaniania ust i twarzy, zostaną skierowane wnioski do sądu – poinformowała podinspektor Beata Jędrzejewska – Wrona, rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego Policji.

Uczestnicy pochodu uważają, że było ich nawet kilka razy więcej, niż twierdzi policja.

Protest w Tarnobrzegu – wideo i 38 zdjęć:

Fot. M Chmielowiec, wideo – Martyna Gawlik

Showing 1 of 39
Share.

2 komentarze

  1. ginekolog amator on

    Ładne hasło na fotografi 2. “Moja szpara mówi wara” 🙂 . A szpareczki macie ładniusie 🙂 Można się nimi pobawić 🙂

  2. Tylko se pokrzyczycie, poskaczecie a rząd PiS-u zrobi swoje. Jeśli przepisy wejdą w życie to powinien być taki zapis, że urodzone ułomne dzieci wychowywane będą przez księży, zakonnice i Jarusia Kaczuszkę.