Tarnobrzeg. Są miliony na ważne inwestycje drogowe w mieście! [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
reklama

Tarnobrzeg. Są miliony na ważne inwestycje drogowe w mieście! [zdjęcia]

1

Ponad 8 mln złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg otrzymał Tarnobrzeg na remonty istotnych z punktu widzenia miasta ulic i dróg. Dofinansowanie obejmie modernizację ulic Moniuszki, Kwiatkowskiego, Kazimierza Wielkiego i Zwierzynieckiej w centrum miasta, oraz Chemicznej, Siarkopolowej i Mechanicznej na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Symboliczny czek na 8.062.052 zł przywiózł do Tarnobrzega wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

– To kolejny dobry dzień dla Tarnobrzega. Ruszamy z wartymi w sumie prawie 17 milionów złotych inwestycjami drogowymi – stwierdził Dariusz Bożek, prezydent Tarnobrzega. Prezydent podziękował ministrowi R. Weberowi za wsparcie starań Tarnobrzega o dotacje, docenił też rolę Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego.

 – Dzięki Rządowemu Funduszowi Rozwoju Dróg możliwe stało się radykalne poprawienie infrastruktury drogowej w Polsce. Cieszę się bardzo, że Tarnobrzeg pełnymi garściami czerpie z tego narzędzia – stwierdził minister Rafał Weber.

Umowę na dofinansowanie obu zadań podpisali prezydent Dariusz Bożek i Krzysztof Sopel, dyrektor wydziału infrastruktury Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego.

W sumie, inwestycje drogowe, które uzyskały dofinansowanie z RFDR, będą kosztowały około 17 mln złotych. Dotacja pokryje połowę kosztów, resztę zapłaci miasto. Jak zapewnił prezydent D. Bożek, środki na ten cel są zabezpieczone w budżecie.

Nie jest wykluczone, że to nie ostatnie pieniądze, jakie trafią do Tarnobrzega na inwestycje drogowe jeszcze w 2021 roku. Minister R. Weber, przypominając o blisko 12 mln złotych, które miasto otrzymało jako dofinansowanie budowy obwodnicy, wspomniał, że jest całkiem realne, że Tarnobrzeg otrzyma jeszcze dodatkowe środki finansowe na ten cel.

Udostępnij

Jeden komentarz

Zostaw odpowiedź